Witam! Od miesiąca zmagam się z bólem obydwu kolan. Nagle pojawiło się uczucie luzu w kolanach które

2 odpowiedzi
Witam! Od miesiąca zmagam się z bólem obydwu kolan. Nagle pojawiło się uczucie luzu w kolanach któremu towarzyszył ból.
Ból i uczucie niestabilnosci zaczyna się od razu po przebudzeniu i nie jest związany z jakimś większym wysilkiem fizycznym. Pojawiło się również uczucie napięcia oraz bardzo głośne przeskakiwanie rzepki w obydwu kolanach.
Trenuje sporty walki ale nie ćwiczę biegania czy wysiłkowo i nie czuję by było to spowodowane nadwyrezeniem (objawy zaczęły się z dnia na dzień). Oczywiście od razu przerwałem treningi i od miesiąca się oszczedzam.. Jak na razie czuję jakby objawy się zwiększaly.
Lekarz powiedział wprost, że nie wie co mi jest. USG nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Badania krwi nie wykazały żadnych zapałeń w organizmie. Dostałem na wszelki wypadek leki przeciwzapalne (nie pomogly) od miesiąca biorę też witamine D oraz kolagen 4flex (nie pomaga)
Ze zmian w moim życiu: od 7 miesięcy jestem na diecie wegetariańskiej oraz staram się jeść zbilansowane posiłki o 300kcal mniejsze niż moje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Przez te 7 miesiecy udało mi się zrzucić 22kg nadwagi co wg mojego lekarza może być powodem powstania luzu, a nadmierna ruchowosc powodem bólu. Dostałem skierowanie do fizjoterapeuty i cierpliwie czekam na termin wizyty.
Nie wiem co robić. Martwi i meczy mnie niewiedza odnośnie powodu mojego stanu. Bardzo proszę o pomoc. Co może powodować takie objawy i co powinienem zacząć robić? Serdecznie pozdrawiam!
Dzień dobry. Zmiana odżywiania na pewno wpłynęła na odżywienie tkanek, co ma przełożenie na ich osłabienie, co z kolei doprowadza do większej podatności na uszkodzenia mechaniczne. Trochę mało informacji Pan podał o charakterze Pana dolegliwości. Nie wiem czy znajdują się one w stawie lub na zewnątrz stawu. Nie wiem czy one są punktowe czy na większym obszarze. Nie wiem czy ból jest tępy, kłujący, ciągnący, rozlany itp. Najlepiej Pan zrobi kiedy uda się Pan prywatnie do fizjoterapeuty lub osteopaty. Mogę polecić aby szukał Pan terapeuty, który pracuje metodami FDM lub FM. Pozdrawiam serdecznie

Proszę udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Sugeruję jeść 2-3 posiłki mięsne wysokiej jakości tygodniowo. Pozdrawiam!