Witam, Od kilku tygodni dokuczają mi bóle glowy i żołądka, wystepuja one przed jedzeniem i po. Do t

3 odpowiedzi
Od kilku tygodni dokuczają mi bóle glowy i żołądka, wystepuja one przed jedzeniem i po. Do tego dochodza sytuacje kiedy robi mi się slabo, duszno , uciska w klatce piersiowej , goraco, po jakims czasie ustępuje i znowu powraca. Badania krwi, tarczycy - w normie.
Nie moge normalnie funkcjonowac, co robić??
Dzień dobry.
Przede wszystkim proszę odpowiedzieć sobie na pytanie czy ma Pani obawy o swoją sylwetkę? Czy kiedykolwiek odchudzała się Pani/ albo nadal trzyma dietę z obawy o utratę figury?
Sugeruję, że dolegliwości opisane przez Panię mogą świadczyć o podświadomej chęci bycia szczupłą. Jeżeli w Pani mózg jest taki "problem", wówczas może on dawać sygnały a organizm reaguje i nie chce przyjąć pokarmu.
Jeżeli moja sugestia wydaje się Pani słuszna, proszę skontaktować się z psychoterapeuta bądź psychiatrą i opowiedzieć o swoim problemie.
Zalecam również dalszą diagnozę pod katem gastrologicznym, być może gastrolog dopatrzy się dysfunkcji organizmu/ przewodu pokarmowego. Jeśli natomiast diagnoza gastrologa nie wykaże nieprawidłowości - tak jak pisałam wyżej zalecam wizytę u psychologa bądź psychiatry.
Życzę wszystkiego dobrego, zdrowia przede wszystkim i trafnych diagnoz. Pozdrawiam serdecznie, Katarzyna Kulawińska

Dzień dobry, żeby trafnie zdiagnozować przyczyny takich objawów warto skonsultować się z lekarzem - najpierw zapewne internistą lub gastrologiem. Jeśli przyczyny somatyczne zostaną wykluczone warto udać się do psychologa lub psychiatry. Tego typu objawy mogą świadczyć o problemach zdrowotnych związanych z różnymi chorobami, ale mogą też być spowodowane naszym funkcjonowaniem psychicznym. Żeby to stwierdzić trzeba jednak najpierw wykluczyć inne przyczyny. Jeśli finalnie okaże się, że należy skorzystać z porady psychiatry lub psychologa proszę być dobrej myśli - można wtedy zastosować farmakoterapię lub psychoterapię i poradzić sobie z problemem.

Szkoda słyszeć, że masz takie dolegliwości. Jest kilka możliwych przyczyn tych objawów, ale ważne jest, abyś skonsultowała się z lekarzem w celu dokładnej oceny i diagnozy. Oto kilka możliwych przyczyn:

1. **Problemy gastryczne:** Bóle żołądka i objawy przed i po jedzeniu mogą być związane z problemami żołądkowymi, takimi jak zgaga, wrzody czy inne schorzenia przewodu pokarmowego.

2. **Problemy sercowe:** Objawy duszności, ucisku w klatce piersiowej i gorąca mogą być związane z problemami sercowymi. Warto wykluczyć takie zagrożenia, zwłaszcza jeśli bóle występują po jedzeniu.

3. **Problemy hormonalne:** Duszenia i gorąco mogą być związane z problemami hormonalnymi. Warto sprawdzić poziomy hormonów i skonsultować się z endokrynologiem.

4. **Problemy psychiczne:** Stres, lęk czy depresja mogą wpływać na dolegliwości fizyczne. Warto rozmawiać o swoich uczuciach z lekarzem lub psychoterapeutą.

5. **Alergie lub nietolerancje pokarmowe:** Niektóre reakcje alergiczne lub nietolerancje pokarmowe mogą powodować bóle żołądka, zawroty głowy i inne objawy.

Zalecam natychmiastową wizytę u lekarza, aby ocenić te objawy. Opisane przez Ciebie dolegliwości mogą wymagać dalszej diagnostyki, takiej jak badania obrazowe czy konsultacje specjalistyczne. Nie zwlekaj, a skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej.