Witam! Od 3 dni piję rano dwie filiżanki kawy , każda z dodatkiem łyżeczki oleju z oliwek. I właśni

3 odpowiedzi
Witam! Od 3 dni piję rano dwie filiżanki kawy , każda z dodatkiem łyżeczki oleju z oliwek.
I właśnie od 3 dni cierpię na lekkie zawroty glowy utrzymujące się kilka godzin.
Czy jest to możliwe? czy mozna to połączyć z wypiciem tego oleju?
Zawsze przy dolegliwościach zoladkowych mam zawroty glowy. Nie wymioty , nie biegunka tylko zawroty glowy!
Dlaczego łączę to z olejem ?
Wcześniej używałam mieszankę olejów w aerozolu na pokonanie suchości gardla i też miałam delikatne zawroty , zawsze po zaaplikowaniu tej mieszanki
Bardzo proszę o odpowiedź, czy jest jakieś logiczne wytłumaczenie tego stanu ?
Zawroty głowy mogą być spowodowane różnymi czynnikami, w tym zdrowotnymi i dietetycznymi.

Jeśli zaczęłaś pić kawę z dodatkiem łyżeczki oleju z oliwek i zaczęły się pojawiać zawroty głowy, to jest możliwe, że te zmiany w diecie mogą mieć wpływ na twój organizm. Kofeina zawarta w kawie może wpływać na ciśnienie krwi i być przyczyną zawrotów głowy u niektórych osób, zwłaszcza jeśli spożywasz dużą ilość kofeiny rano. Olej z oliwek sam w sobie nie jest zwykle powodem zawrotów głowy, ale jeśli masz nietolerancję lub alergię na ten olej, to mogą pojawić się reakcje alergiczne.

Jeśli masz również skłonność do dolegliwości żołądkowych i zauważyłaś, że zawroty głowy pojawiają się w tych samych okolicznościach, możesz spróbować:

Ograniczyć ilość wypijanej kawy lub innych napojów zawierających kofeinę.
Spróbować innych źródeł kofeiny, takich jak herbata, aby zobaczyć, czy objawy się poprawią.
Wyeliminować olej z oliwek z diety na jakiś czas i sprawdzić, czy to ma wpływ na twoje objawy.
Skonsultować się z lekarzem lub specjalistą od alergii, jeśli podejrzewasz, że olej z oliwek może być przyczyną reakcji alergicznej.
Pamiętaj, że zawroty głowy mogą być również wynikiem innych problemów zdrowotnych, takich jak zmiany ciśnienia krwi, niedokrwienie mózgu, problemy z układem krążenia lub inne schorzenia. Jeśli objawy utrzymują się lub pogarszają, ważne jest skonsultowanie się z lekarzem w celu dokładnej diagnozy i leczenia. Niezależnie od przyczyny, lekarz będzie w stanie zdiagnozować problem i zaproponować odpowiednie rozwiązania.

Z opisu Twoich doświadczeń można wywnioskować, że interakcja między kofeiną a olejem z oliwek może mieć wpływ na Twoje samopoczucie. Kofeina zawarta w kawie ma zdolność pobudzania układu nerwowego, podczas gdy olej z oliwek, będący źródłem zdrowych tłuszczów, może wpłynąć na procesy trawienne. Warto zwrócić uwagę, czy kombinacja tych dwóch substancji może wywierać wpływ na układ nerwowy lub trawienny, co z kolei może mieć związek z zawrotami głowy, o których wspomniałeś. Ponadto, niektóre osoby mogą mieć indywidualną wrażliwość lub nietolerancję na pewne składniki zawarte w olejach. Na przykład, jeżeli masz alergię na oliwki lub inne składniki zawarte w mieszaninie olejów, możesz doświadczać zawrotów głowy lub innych objawów po spożyciu tych produktów. Skoro wspomniałeś o dolegliwościach żołądkowych w kontekście zawrotów głowy, warto zwrócić uwagę na możliwe zaburzenia układu pokarmowego, które mogą być powiązane z tymi objawami. Czy cierpisz na refluks żołądkowo-przełykowy, nadkwaśność lub inne dolegliwości żołądkowe, które mogą być związane z zawrotami głowy? Warto także zastanowić się, jak zawartość lipidów w diecie może wpłynąć na trawienie i absorpcję innych składników pokarmowych, co z kolei może mieć wpływ na układ nerwowy i objawy zawrotów głowy. Inne potencjalne czynniki, takie jak stres, brak snu lub dehydratacja, mogą również przyczynić się do objawów zawrotów głowy, o których wspomniałeś. W związku z powyższym, sugeruję zastąpienie kawy innymi, mniej pobudzającymi napojami, jeśli kofeina jest źródłem problemu. Możesz także rozważyć zmniejszenie lub eliminację oleju z oliwek z diety na kilka dni, aby zobaczyć, czy objawy ustąpią. Konsultacja z lekarzem lub dietetykiem, który może pomóc w zidentyfikowaniu ewentualnych nietolerancji pokarmowych lub innych problemów zdrowotnych, może również być wartościowa. Zwróć także uwagę na inne możliwe czynniki, które mogą wpływać na objawy zawrotów głowy, takie jak poziom nawodnienia, jakość snu i poziom stresu.
Zarówno kawa jak i oliwa z oliwek to źródło histaminy. Proponuję zbadać poziom enzymu DAO we krwi, który wskazuje na zdolność organizmu do przetwarzania histaminy.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.