Witam, od 13 lat mam migreny 1-2 razy w miesiącu są to migreny około miesiączkowe lub w trakcie mies

1 odpowiedzi
Od 13 lat mam migreny 1-2 razy w miesiącu są to migreny około miesiączkowe lub w trakcie miesiączki. Biorę także Triticco Cr 150 mg od kwietnia tego roku. Miałam robiony rezonans z programem naczyniowym, wszystko wyszło dobrze. Będąc u neurologa otrzymałam odpowiedź, że nie może mi pomóc w kwestii leków gdyż wchodzą w interakcje z antydepresantami...mam wrażenie, że migrena wywołuje u mnie stany lękowe. Wzięłam raz apap extra z zawartością kofeiny i dziwnie się czułam. Moje pytanie, jakie w takim razie mogę brać leki na ataki migren z aurą??
Prawidłowe leczenie migreny nie jest proste.
Leczenie zależy miedzy innymi od rodzaju migreny, ilości, długości napadów migreny, skuteczności stosowanego leczenia przerywającego ból, wieku, innych chorób i stosowanych leków.
U Pani liczba migren nie jest duża, ale biorąc pod uwagę konieczność leczenia przeciwdepresyjnego warto zastosować taki lek przeciwdepresyjny, który znajduje się w algorytmach leczenia migreny. Istnieje prawdopodobieństwo uzyskania efektu 2 w 1 czyli redukcji bólów głowy i poprawy stanu psychicznego.
Nie wszystkie leki przeciwdepresyjne wchodzą w interakcje z lekami stosowanymi do przerywania napadu migreny.
Leczenie dobiera się bardzo indywidualnie.