Witam niedawno zerwała ze mną moja dziewczyna, twierdząc że się oddala, również z czego co zauważyłe

2 odpowiedzi
Witam niedawno zerwała ze mną moja dziewczyna, twierdząc że się oddala, również z czego co zauważyłem zaczęła mieć kontakty ze swoim byłym, ale mi przysięgała że nic do niego nie czuję że mnie kocha. Dodam że oddala słowo wyszło z takiej sytuacji, że ja też się nie fajnie zachowałem wobec niej bo dowiedziałem się że dodała go na Instagramie gdzie miała poblokowane go wszędzie i ja z nerwów gdzie w kłótni się nie dogadywaliśmy zerwałem, na drugi dzień przeprosiłem i poprosiłem o drugą szansę, po tygodniu ona mi powiedziała że to ją zamknęło w sobię ta cała sytuacja i się oddala ale że mnie bardzo kocha, dodam że ona żyła z tym chłopakiem w bardzo toksycznym związku, miała próby samobójcze przez niego i nam strasznie też on mieszał w związku żeby tylko ze mną nie była a z nim, twierdziła też że nie zaczyna z kimś innej relacji zanim nie wyleczy się z poprzedniej a słowo Kocham nie rzuca na wiatr. Z dzieciństwa też nie miała kolorowo, problemy rodzinne ojciec problemy z alkoholem, stany lękowe i depresja. Tydzień temu zobaczyłem jak pisała z nim na telefonie i zmieniła nazwę specjalnie żebym się nie domyślił. Po wszystkim stwierdziła że to nie ma sensu bo się strasznie oddala. Dziwnie jest to że nie usunęła naszych zdjęć jak jesteśmy razem jak się przytulamy iwgl. Teraz porozmawialiśmy szczerze i ona twierdzi że nadal mnie kocha ale Poprostu się zatrzymała i zamknęła w sobię, ma mętlik w głowie i nie wie co zrobić bo boi się że będzie przeżywała to samo co w poprzednim związku jak próbowała go ratować czyli że będzie źle. Moje pytanie brzmi czy na to wszystko ma wpływ depresja? Problemy psychiczne? Że ona jednak chcę ze mną być ale naprawdę ma mętlik? I boi się ? Może potrzebuje ona czasu? Wiem że osoby z depresją patrzą inaczej na świat i kochają inaczej, ja chciałbym jej pomóc i ją kocham ona twierdzi że też, ale ma mętlik i wierzy że jak mamy być kiedyś razem to i tak będziemy.
Dzień dobry. Z Pana wypowiedzi widać dużą troskę o dziewczynę. Depresja może być związana z oddalaniem się od bliskich osób. Jest to jeden z objawów. Chory wycofuje się z relacji społecznych, zaniedbuje obowiązki, rezygnuje z aktywności, które do tej pory sprawiały mu przyjemność. Jednocześnie samo oddalenie się od partnera nie musi oznaczać depresji. Osoba może nie być pewna, czy chce być nadal w tym związku, może poszukiwać dla siebie czegoś/kogoś innego. Zwłaszcza ludzie, którzy doświadczyli trudności w dzieciństwie (osoby DDD), mogą mieć trudność w zrozumieniu własnych potrzeb, emocji, motywacji. Toksyczny rodzic utrudnia stworzenie prawidłowego wzorca relacji partnerskiej w życiu młodej osoby. Można mieć mętlik w głowie. Pomaga szczere rozmawianie i to zdecydowanie więcej niż jeden raz a czasem lepsza będzie czasowa separacja z partnerem, która pozwoli w samotności zastanowić się "czego chcę i z kim chcę to osiągnąć?"
Pozdrawiam, Marzena Pietrusińska

Dzień dobry, depresja u Pana dziewczyny może wywoływać takie reakcje na to wszystko ale nie musi. W Państwa sytuacji uważam, że przydałaby się terapia dla par. Dzięki terapii poprzez zlokalizowane źródła problemów w związku podjęli by Państwo próbę naprawy i jego odnowienia. Życzę Panu powodzenia. Z wyrazami szacunku, Marcin Rybak