Witam, moja żona jest po operacji resekcji guza mózgu. Po operacji była czterokończynowo porażona

2 odpowiedzi
Witam,

moja żona jest po operacji resekcji guza mózgu. Po operacji była czterokończynowo porażona, teraz powoli niektóre funkcje wracają. Niestety boryka się z wieloma problemami po operacji. Ma tracheotomię, której póki co nie może odstawić ze względu na candidę w drogach oddechowych i dużą ilość śluzu (lekarze obwiniają za to candidę, ale nie do końca są pewni czy to jest przyczyną). Nie potrafi jeszcze dobrze kaszleć więc trzeba odsysać śluz przez tracheotomię. Dodatkowo ma bardzo niskie ciśnienie, przy pionizacjach spada mniej więcej do wartości 60/30. W tej chwili jest żywiona dietą przemysłową i dostaje przez PEG 1000 ml Nutricia Cubison oraz 500 ml Nutricia Energy. Czy jest sens dodatkowej suplementacji i czy może ona jakoś pomóc w jej powrocie do zdrowia? Zastanawiam się nad suplementami które poprawiają pracę mózgu i regenerację neuronów, być może też jest coś co będzie w stanie pomóc z opanowaniem śluzu w drogach oddechowych i niskiego ciśnienia? Oczywiście przyjmuje dużo leków więc przy układaniu suplementacji należałoby to wziąć pod uwagę. Czy jest ktoś z otwartą głową, śledzący nowe trendy w dietetyce kto by się podjął ułożenia suplementacji oraz w późniejszym czasie diety jeśli tylko żona będzie w stanie samodzielnie jeść?
Jeśli jest Pan z Bydgoszczy, zapraszam do mojego gabinetu.

Szanowny Panie,

zapraszam do konsultacji on-line.

Pozdrawiam serdecznie,
mgr Dominika Grońska
dietetyk kliniczny