Witam, mój syn 4 letni ma problemy z mową. Wypowiada pojedyncze słowa, w przedszkolu Panie strasznie

9 odpowiedzi
Mój syn 4 letni ma problemy z mową. Wypowiada pojedyncze słowa, w przedszkolu Panie strasznie zwracają uwagę na to,że nie mówi. Chodzimy na wizyty do poradni, ale wiadomo wizyty sa co kilka m-c. W Poradni na pytanie czy nie powinnam pomyśleć o zajęciach w domu z logopedą słyszę że to za wcześnie.
Proszę nie słuchać tego, że jest za wcześnie i jak najszybciej umówić się z logopedą. Osobiście nie polecam zajęć w domu, ponieważ są dużo mniej efektywne od tych w gabinecie. Natomiast jeśli faktycznie dziecko w tym wieku mówi tylko pojedyncze słowa, potrzebna jest regularna i intensywna praca.

Proszę jak najdalej trzymać się od poradni, która nie widzi żadnego problemu. Trzeba jak najszybciej udać się do kompetentnego neurologopedy, który powie , co robić. Pozdrawiam !
Polecam udanie się do specjalisty jak najszybciej. Nie tylko w celu podjęcia terapii ale przede wszystkim rzetelnej diagnozy. Opóźniony rozwój mowy może świadczyć również o niedosłuchu czy dysfunkcjach OUN (ośrodkowego układu nerwowego). W najlepszym wypadku - prostego opóźnionego rozwoju mowy - dziecko traci cenny czas na prawidłowy rozwój intelektualny i społeczny. W tym wielu dziecko może bardzo szybko rozwinąć mowę, ale potrzebuje celowanej i regularnej terapii. Pozdrawiam i trzymam kciuki!
Nic więcej - koniecznie do logopedy i zmienić poradnię!
Dodałabym jeszcze, że można spróbować starać się o pomoc w formie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
Proszę jak najszybciej udać się z dzieckiem do logopedy. Konieczne jest przeprowadzenie szczegółowej diagnozy oraz rozpoczęcie intensywnej terapii.
Na kolejną wizytę proponuję udać się do innej poradni.
Nie jest za wcześnie i jest wskazana wizyta u logopedy i rozpoczęcie systematycznej terapii z dzieckiem
Dobrze byłoby podjąć regularną terapię u logopedy (raz na kilka miesięcy to stanowczo za mało), i ustalić przyczynę opóźnionego rozwoju mowy. Są możliwe darmowe zajęcia w ramach wczesnego wspomagania, natomiast jest do nich potrzebna opinia, którą wystawia poradnia. Może Pani o to zapytać podczas kolejnej wizyty.
Absolutnie nie jest za wcześnie. Należy jak najszybciej udać się do specjalisty i najlepiej zmienić poradnię. Tylko szybka i systematyczna praca z dzieckiem da efekty.