Witam! Mój problem pojawił się u mnie już dość dawno. Trudno o tym rozmawiać. Otóż seks mógłby dla m

2 odpowiedzi
Mój problem pojawił się u mnie już dość dawno. Trudno o tym rozmawiać. Otóż seks mógłby dla mnie nie istnieć. Nie mam w ogóle potrzeby zbliżenia seksualnego. Chciałabym zmienić to w sobie dla siebie i dla partnera.
Szanowna Pani,
dobrze by było gdyby udała się Pani do ginekologa by zbadać czy jest to przyczyna organiczna (zdrowotna w ciele) i wykonać badania krwi takie jak: prolaktyna, tsh, ft3,ft4, estrogeny - które i kiedy z całą pewnością udzieli Pani rady ginekolog. Jeśli wyniki i Pani budowa będzie w normie, wtedy dobrze by było udać się do psychologa|seksuologa|terapeuty by postawił diagnozę psychologiczną i być może ustalił plan terapeutyczny. Pozdrawiam serdecznie, M. Czech

Szanowna Pani,
to ważne, że dostrzega Pani trudność i pragnie jej przeciwdziałać dla własnego komfortu i partnera. W tym celu proszę udać się do lekarza z ukierunkowaniem seksuologicznym, by wykluczyć przyczyny medyczne obecnej trudności. Po zebraniu wywiadu powinien zlecić ewentualne badania. Z uwagi na fakt, że obniżone libido lub jego brak może wiązać się z przyczynami biologicznymi, biologiczno-psychicznymi, jak i psychicznymi warto wziąć pod uwagę konsultację u psychologa-seksuologa. Najlepiej udać się do niego z wynikami badań, by miał pełniejszy obraz sytuacji i świadomość tego, że np.: przyczyny biologiczne zostały wykluczone lub trudność ma charakter mieszany i potrzebne jest współdziałanie specjalistów.
Z uszanowaniem,
dr n. hum. Monika Gmurek