Witam. Mój problem jest dość skomplikowany. Mam problemy z przełykaniem, czuję że mam taką wystającą

2 odpowiedzi
Mój problem jest dość skomplikowany. Mam problemy z przełykaniem, czuję że mam taką wystającą krtań od bardzo długiego czasu. To stało się z dnia na dzień. Nic z tym nie robiłam, ukrywałam bo bałam się. Nauczyłam się z tym żyć. Ale na początku roku pogorszyło się do tego stopnia że nie mogłam nic zjeść. Próbowałam jeść jogurty. Bardzo schudłam. Nie mogłam funkcjonować więc zgłosiłam się do lekarza. Od razu wmówili mi anoreksje bo z natury jestem bardzo szczupła. Robili mi gastroskopię i różne badania ale nic nie wyszło. Może i to problemy z psychiką ale nie anoreksja bo jak mogę jem normalnie. Po szpitalu próbowałam jeść normalne rzeczy a nie mielone i z czasem mi się to udawało coraz lepiej i zaczęłam znowu normalnie jeść ale czuje teraz że znowu mi się pogarsza. Czuję ból gardła, jedzenie często drażni mi gardło, znowu ciężko mi przełykać i czuję i widzę ten wystający kawałek na szyi. Lekarz powiedział że po prostu mam kościstą szyję. Może mam problemy z psychiką nie mówię nie ale nikt nie dał mi normalnej diagnozy. Po prostu chcę wiedzieć co mi jest a nikt nie chce mi pomóc tylko najszybciej załatwić sprawę
Pani Problem może mieć podłoże natury psychologicznej, natomiast z tak krótkiej informacji nie można postawić diagnozy. Skoro badania lekarzy nie przyniosły odpowiedzi to Pani problem wymaga dalszej i bardziej wnikliwej analizy. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja u psychologa lub psychodietetyka.

Dzień dobry,
Proszę upewnić się, czy zrobiono Pani wszystkie badania aby wykluczyć podłoże medyczne. Owszem, taki ból i podrażnienie gardła może też mieć podłoże psychosomatyczne, ale dokładnie z czym to jest związane, można powiedzieć dopiero po konsultacji u psychoterapeuty i rozpoczęciu terapii. Natomiast na pewno samo to odczucie w gardle nie świadczy o anoreksji, anoreksja jest związana z brakiem akceptacji swojego ciała, przeświadczeniem, że jest się za grubą i dążeniem do spadku wagi ciała, często bardzo drastycznego. W każdym razie, zachęcam do wizyty u psychoterapeuty.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.