Witam.Moj partner w dzieciństwie był dzieckiem ojca alkoholika ,był przy wielu awanturach domowych.M

2 odpowiedzi
Witam.Moj partner w dzieciństwie był dzieckiem ojca alkoholika ,był przy wielu awanturach domowych.Mamu razem dwójkę dzieci zaczął zadużywać alkoholu ponad to krzyczy a za jakiś czas płacze.Dodam że gdy jest trzeźwy nie można mu powiedzieć swojego zdania bo reaguje jakbym go atakowała.Mowilam że ma problem z alkoholem dodatkowo z nerwami.Jezeli mu coś nie wychodzi reaguje nerwowo. Co do pracy jest systematyczny.Do jakiego lekarza się udać?Co robić?
Witam warto się przyjrzec naduzywaniu alkoholu przez partnera,czy nie jest to już początek uzależnienia.Picie alkohplu uzależnione polega na tym ze po pierwszej dawce alkoholu włącza się przymus dalszego picia czyli albo ciąg dni z małymi dawkami alkoholu po pracy ,albo ciąg dawek alkoholu w jednym dniu czyli picie aż do upicia się.Może ono również przerodzic się w ciąg.Przerwy 3-4 dniowe w piciu liczą się jako jeden ciąg.Osoba uzalezniona zaprzecza problemowi.Jeżeli nasz partner jest uzależniony a zaprzecza i nie chce się leczyć mozemy same udać się na grupę Al Anon w związku z nim i poinformowac go o tym ze tam chodzimy.Grupy te są nieodpłatne w całym kraju,mozna je znależć w internecie.Pozdrawiam.

Dzien dobry. W przypadku uzależnienia optymalnym rozwiązaniem byłoby zgłoszenie się meza do terapeuty uzaleznien oraz lekarza psychiatry. Pani również może otrzymać w tej sytuacji pomoc w Poradni Leczenia Uzaleznien w ramach NFZ lub prywatnie u specjalisty. W razie potrzeby zapraszam- jestem psychologiem, spec.psychoterapii uzaleznien i psychoterapeutka w trakcie szkolenia.