Witam. Mój mąż kilka razy mnie zdradził. W momencie kiedy ja odkrywam jego zdradę jestem wyzywana że

2 odpowiedzi
Witam. Mój mąż kilka razy mnie zdradził. W momencie kiedy ja odkrywam jego zdradę jestem wyzywana że jestem psychicznie chora, gamoń pier..., że wstyd mu przynoszę, jestem ciągnięta za włosy szarpana wiele razy złapał jakaś rzecz i chciał nią we mnie rzucić. Mówi że tak mnie urządzi że z głodu zdechnę . Mamy troje dzieci 19 lat, 15 lat i 18 miesięczny. Nie wolno mi mieć koleżanek i rozmawiać przez tel. Jestem na urlopie wychowawczym bezpłatnym. Nigdzie nie wychodzę zajmuje się dziećmi i domem a i tak ciągle coś źle robię . A to pajęczyna na ścianie a to zlew zarysany, wycieraczka nie wytrzepana. On na wszystko zap.... a ja nie potrafię nic uszanować i wszystko niszcze.Tak naprawdę w domu mam bardzo czysto zdarza się że czegoś nie zdążę na czas ogarnąć ale to są blachostki. Wszyscy wokół uważają że mam wspaniałego męża jest bardzo miły i uczynny dla wszystkich czasami kosztem dzieci i mnie. By komuś zrobić przyjemność potrafi oddać proszek czy dezodorant który mi kupił w Niemczech. Któregoś dnia zorientowałam się że wydaje znajomym środki czystości które kupił do domu jak zapytalam go dlaczego wydaje to odpowiada ze przecież mam dużo a jak coś to kupi . Maz jakby mógł przy ludziach nosilby mnie na rękach, w domu też są momenty że jest cudowny, ale w jednej chwili potrafi zmienić się w potwora którego się boję i jak mnie wyzywa nic się nie odzywam bo boje sie by mi czegoś nie zrobił. Czasami nie oddzywa się miesiąc czasu. Nie mam pojęcia o co po czym mówi mi że to przeze mnie. Bo go wyprowadziłam z równowagi i wymyśla jakieś dziwne historie. Że ktoś mu powiedział coś o mnie. Ale to jest nie prawda. Poświęciłam 20 lat mojemu mężowi dzieciom dbałam i dbam o wszystko . Mój mąż zarabia bardzo dużo. Czasami nie chce mi się żyć.
Dzień dobry,
to o czym Pani pisze to psychiczna i fizyczna przemoc. Wyobrażam sobie jak ogromnie trudna jest to sytuacja, zwłaszcza, że macie trójkę dzieci i - jak rozumiem - jest Pani zależna od męża finansowo. Od małżonka oczekujemy na ogół miłości, wsparcia i szacunku, jeżeli nie otrzymujemy tego, dając jednocześnie z siebie wszystko, to po prostu czujemy się głęboko nieszczęśliwi i trudno się temu dziwić. Dodatkowo opieka nad trójką dzieci, w tym jednym naprawdę malutkim to naprawdę duże wyzwanie.Trzeba się zastanowić co taki związek nam daje. Ofiary przemocy często czują się bezwartościowe, tracą poczucie bezpieczeństwa i poczucie wpływu na swoje życie. Odczuwają dolegliwości somatyczne, mają problemy ze snem. Proszę pamiętać, że zasługuje Pani na szacunek i szczęście tak jak każdy inny człowiek i że Pani spokój i szczęście to również szczęście i spokój Pani dzieci! Nie ma sytuacji bez wyjścia. Proszę nie odcinać się od rodziny, znajomych, szukać u nich wsparcia, warto również korzystać z pomocy specjalistów, a przemoc zgłaszać na policję.
Niebieska linia: 800_120_002

To co Pani doświadcza to przemoc psychiczna i fizyczna. Bardzo ważne w tej sytuacji jest to, że szuka Pani pomocy. Pierwszy krok już Pani zrobiła - podzieliła się Pani swoją historią tutaj. Poprzez działania (szukanie pomocy) wzmacnia Pani u siebie poczucie sprawstwa, czyli świadomość wpływu na przebieg wydarzeń. W poprzedniej wiadomości dostała Pani nr na Niebieską linię - warto z niego skorzystać.