Witam, moim najwiekszym problemem jest ciągle zmęczenie i senność. Jestem w stanie zasnąć w autobusi

2 odpowiedzi
Witam, moim najwiekszym problemem jest ciągle zmęczenie i senność. Jestem w stanie zasnąć w autobusie, szkole, podczas nauki i innych sytuacji nie kontrolując tego. Rano nie jestem w stanie sie obudzić - nie słyszę budzika lub wyłączam go i w tym samym momencie zasypiam. Do tej pory myślałam ze to niedoczynność tarczycy bo pojawiają się u mnie również objawy takie jak wypadanie rzęs, brwi, włosów, duża męczliwość, sucha skóra czy problemy z koncentracja a dodatkowo w rodzinie mam osoby z cierpiące na choroby tarczycy. Ostanio jednak zrobiłam badania i wyszły mi w normie - zarówno morfologia jak i wszytkie dotyczące tarczycy. Nie mam pomysłu co może mi dolegać. Aktualnie mam 18 lat i nigdy nie przechodziłam żadnych poważnych chorób. Zwiększona senność zaczęła się u mnie jakieś 5/6 lat temu, ale nigdy nie była jeszcze tak nasilona. Jakieś pomysły na jakie badania mogłabym się skierować lub co mogłoby mi jakoś pomóc? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
Proszę zrobić dodatkowe badania z krwi na czczo, glukozę i insulinę, witaminę B12 i witaminę D3 25 OH. Następnie sugeruję mocno, by umówiła się Pani na wizytę do dietetyka klinicznego, który odczyta Pani wyniki badań, łącznie z tarczycowymi, ponieważ interpretacja nie polega tylko na tym, czy wynik mieści się w normie laboratoryjnej. Do tego dietetyk przeprowadzi z Panią wywiad żywieniowy, z którego na pewno zostaną wyciągnięte wnioski.

Dzień dobry, głównie glukoza i insulina (koniecznie oba wyniki), morfologia z rozmazem, witamina D3, ferrytyna, TSH i antyTPO. Mogą to być zaburzenia glikemii, dla których charakterystyczna jest senność, spadki energii, ale ocenę można będzie dopiero przeprowadzić po wykonaniu badań. Do tego przeprowadzony rozległy wywiad żywieniowy i powinno być wiadomo gdzie leży problem.