Witam, Minął rok od czasu kiedy wykonany miałam zabieg wypełnienia bruzdy nosowo-wargowej. Kilka d

2 odpowiedzi
Minął rok od czasu kiedy wykonany miałam zabieg wypełnienia bruzdy nosowo-wargowej. Kilka dni po zabiegu pojawiła się reakcja organizmu po jednej ze stron. Czułam ucisk w tym miejscu oraz zgrubienie. Lekarz uspokoił mnie mówiąc, ze to minie. Ucisk minął po kilku tygodniach ale zgrubienie i wyczuwalny wałeczek pozostały. Szukając informacji znalazłam ze mogło powstać otorbienie w tym miejscu. Chciałam się zapytać jak mogłabym się ewentualnie tego pozbyć ? Dziękuje za pomoc
Dzień dobry. Późne powikłania po implantacji kwasu hialuronowego zdarzają sie rzadko ale niestety mogą się zdarzyć. Potrzebna jest wiedza na temat materiału jakim zabieg był wykonywany ( kwas hialuronowy, hydroksyapatyt czy kwas polimlekowy). Zwykle wiąże się z chorobami współistniejacymi (przewlekłe infekcje np.zatok czy choroby układowe). Trzeba wdrożyć leczenie. Polecam kontakt z lekarzem wykonującym zabieg lub w ośrodku specjalizującym sie w leczeniu powikłań. Oczywiście wiedza na temat odbytego zabiegu i materiałów jest niezbędna.

O tym w jaki sposób usunąć zaimplantowany produkt w bruzdy nosowo-wargowe możemy rozmawiać wtedy jeżeli wiemy z czym mamy do czynienia Jeżeli był to kwas hialuronowy najlepiej rozpuścić go hialuronidazą. W tym celu najlepiej zgłosić się do lekarza wykonującego ten zabieg albo do innego specjalizującego się w leczeniu powikłań.