Witam, miesiąc temu chłopak ze mną zerwał z dnia na dzień poczym tego samego dnia oficjalnie ogłosił

3 odpowiedzi
Witam, miesiąc temu chłopak ze mną zerwał z dnia na dzień poczym tego samego dnia oficjalnie ogłosił związek z nowym chłopakiem. Teraz do mnie napisał ,że już nie są razem. Że to nie był związek tylko zauroczenie,które minęło, on nie był szczęśliwy. Gdy ja oznajmiłem,że z kimś się spotykam to on napisał że ma randkę i zaczyna poznawać nowych chłopaków. I teraz moje pytanie czy napisał bo liczył na powrót czy o co mu chodzi? Bo przeciez po co by pisał do mnie skoro niby chce poznać kogoś?
Dzień dobry, myślę, że tak naprawdę może być wiele powodów, dla których były chłopak do Pana napisał, a ten rzeczywisty zna jedynie on sam.
Nikt z nas nie potrafi czytać w myślach, zatem jedyną opcją przybliżających do prawdy jest zadanie tego pytania wprost.

Drogi autorze, domyślam się że może być Ci trudno odnaleźć się i jednoznacznie rozumieć zachowania byłego chłopaka. Twoje interpretacje mogą być zarówno prawdopodobne jak i błędne. Faktyczne powody swoich zachowań zna tylko Twój były chłopak. Możliwe, że były chłopak chciał wrócić ale usłyszawszy, że Ty się z kimś spotykasz postanowił zakomunikować Ci, że również nie pozostaje w tym obszarze bezczynny.
Może być też tak, że były chłopak chciał sprawdzić czy nadal coś dla Ciebie znaczy i czy pozwolisz mu wrócić do siebie. Czasem ludzie w ten sposób podnoszą swoje ego (co nie znaczy, że takie zachowania są w porządku wobec drugiej osoby).
Jakby by nie było, to ważne byś w tej sytuacji zatroszczył się o siebie, swoje uczucia i emocje.
Jeśli nie chcesz doświadczać takich emocji wywołanych działaniami byłego chłopaka może warto przemyśleć ograniczenie lub zablokowanie kontaktu. Zwłaszcza jeśli tak jak piszesz otwierasz się na nowe znajomości.
Stawianie granic w relacjach w celu ochrony siebie to zwykle użyteczna praktyka dzięki której wysyłamy innym sygnał, że nam na sobie zależy i nie chcemy pozwolić by ktoś nas zranił.
Z drugiej strony często gdy stawiamy innym granice zyskujemy ich szacunek.
Jeśli natomiast chcesz by relacja z tamtym chłopakiem wróciła, być może dobrym pomysłem była by szczera rozmowach o tym czego każdy z Was chce, potrzebuje i oczekuje od drugiej strony.
Życzę Ci drogi autorze wszystkiego co nazywasz szczęściem.
Mam nadzieję że zdołasz zbudować z kimś satysfakcjonujący Cię związek.
Pozdrawiam
Monika Wojnarowska
Psycholog/ Terapeuta TSR
Nie sposób odgadnąć myśli Twojego byłego chłopaka, można jedynie snuć domysły natomiast powstaje pytanie po co? Interpretacji jego zachowania może być wiele, aby dowiedzieć się co miał na myśli wówczas gdy od Ciebie odszedł jak i teraz gdy chciał wrócić, najlepiej zapytać go wprost o to. Z drugiej strony, to jest już przeszłością więc pozostaje kolejne pytanie czy warto się tym interesować? Raz zostałeś przez niego pozostawiony bez żadnego wyjaśnienia, zawsze istnieje szansa ponowienia tej sytuacji.