Witam. Miałem złamaną podstawę kolana jestem po zabiegu (2 śruby) wszystko ładnie się zrosło.Po zab

5 odpowiedzi
Witam.
Miałem złamaną podstawę kolana jestem po zabiegu (2 śruby) wszystko ładnie się zrosło.Po zabiegu miałem ortezę przez 7 tygodni i była ona ustawiona na sztywno.Przy jej ściągnięciu lekarz był zdziwiony że tak było,bo miałem tą nogę zginać żeby się nie zastała.No ale stało się tak a nie inaczej i nogę zgiąłem tylko 30 stopni i oczywiście mięśnie pozanikały.Dostałem ćwiczenia od fizjoterapeuty i teraz po 2 miesiącach zginam 90 stopni i chodzę bez kul,czasami troszkę jeszcze utknę ale w tej kwestii jest już ok(na początku poruszałem się z dwoma kulami) gdyż noga była jak bezwładna.
Tak jak napisałem po 2 miesiącach są efekty,ale czy nie za powoli to wszystko postępuje?Czy może są jakieś maści na elastyczność ścięgien,stawów?Chodzi mi tylko o to zginanie nogi,czy jest szansa że wróci noga do stanu sprzed złamania?
Dodam że złamanie i zabieg i pomyłka lekarzy miały miejsce za granicą.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i Pozdrawiam
Jeżeli odłamy zespolono anatomicznie to funkcja kolana powinna wrócić. Przykurcz jest spowodowany unieruchomieniem. Sukces leczenia zależy od współpracy z fizjoterapeutą.

Jestem lek.wet, nie pomogę
Najważniejsza jest wytrwałość w rehabilitacji. W przypadku braku postępu lub wątpliwości - ponowna ocena ortopedyczna na wizycie w prawdziwym, realnym gabinecie. Taką nogę trzeba zobaczyć, dotknąć - sprawdzić, gdzie jest przeszkoda w postępie leczenia.

Zaprszam na konsultację.

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Kończyna wróci do normy niemniej jednak nigdy nie będzie już tak samo sprawna jak przed urazem. Gł. ze względu na przebyte złamanie i zmianę biomechaniki stawu. Intensywne ćwiczenia wzmacniające mięśnie oraz zwiększające zakres ruchomości z pewnością znacznie przyspieszą proces rekonwalescencji.
nie powinno się trzymać kolana na sztywno powyżej 4 tyg bo właśnie takie są efekty. W tej chwili należy konsekwentnie się rehabilitować - nie ma żadnych maści na 'elastyczność'. Trzeba się także liczyć z tym, że po takim urazie mogą być trwałe zmiany i nie wszystko wróci na 100%.