Witam, mam zdiagnozowane SIBO, przeszedłem terapie xifaxanem, neomycyna i erytromycyna. miałem stras

2 odpowiedzi
Witam, mam zdiagnozowane SIBO, przeszedłem terapie xifaxanem, neomycyna i erytromycyna. miałem straszne biegunki i nie mogłem normalnie funkcjonować. podczas przyjmowania leków sie pogorszyło ale po zakończeniu już było lepiej ale 2tygodnie po zakończeniu terapi rozpoczołem kolejną w takich samych dawkach 8 tableketk xifaxanu, 4 neomycyny i 1/4 erytromycyny dziennie przez 10dni. erytromycyne jedynie przyjmowalem przez 4 miesiace. wraz z 2 terapia rozpoczołem diete low FODMAP która trwała 2 miesiące i zakończyłem ją 1kwietnia. problem w tym że przez chorobe już od 9 miesięcy nie pracuje. boje sie wychodzić z domu. biegunki w miare sie skończyły i stolec chyba jest w normie ale nie moge dalej funkcjonować gdyż potrafie lecieć do toalety 10 razy dziennie. mam bóle brzucha i często oddaje stolec o różnych porach i to jest tak że nagle czuje w brzuchu że musze i mam chwile na znalezienie sie w łazience bo nie utrzymam. dlatego nie wychodze z domu a zaliczyłem wielu lekarzy i badań w tym roku na wizyty i badania tylko wydałem 7tysięcy złotych a nic mi nie pomogło. chciałbym wybrać sie do pracy bo jestem już totalnie spłukany i chce zacząć żyć jak normalny człowiek gdyż to jest straszne że boje sie wyjść nawet do sklepu a co dopiero gdzieś dalej. prosze o pomoc co mógłbym zrobić gdzie sie udać? nie chce więcej sie stresować i nic z tego nie mieć. dodam że leczyłem sie na podstawie testu oddechowego na sibo wodorowo metanowego wykonanym 6 miesiecy temu w dietografia krakow. bardzo prosze o porady i jakas pomoc gdyz ja naprawde trace checi do zycia i jest to straszne tak funkcjonowac. za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuje i pozdrawiam. mam 23lata i waże 85kg i 185cm wzrostu w tym roku id stycznia schudłem 12kg do kwietnia i od tego momentu waga stoi, jakby to było ważne
Dzień dobry
Najprawdopodobniej ze względu na stosowanie antybiotyków oraz dietę lowfoodmap nabawił się Pan dysbiozy, czyli zaburzenia jakościowego i ilościowego mikroflory jelitowej. W takim przypadku warto włączyć probiotyki np. Lactobacillus plantarum 299v, który wspomoże odbudowę prawidłowej mikrobioty. Jeżeli chodzi o biegunki to suplementacja Saccharomyces boulardii powinna pomóc oraz w razie nasilenia dolegliwości zastosować dietę BRAT czyli banan, ryż, gotowane Jabłko i pieczywo pszenne, działa zapierajaco.
Do usłyszenia
Marek Kochajkiewicz

Witam, to nie tylko sibo ale i problem z jelitem grubym. Miałem takich pacjentów. Trudno udzielać Panu porad publicznie. Problemu można się pozbyć, ale czeka Pana dużo pracy. Może Pan pisać na: boguslaw.bienias(at)gmail.com