Witam, mam wielki problem i chciałabym wiedzieć do jakiego lekarza z tym się zgłosić. Mam 25lat i ni

1 odpowiedzi
Witam, mam wielki problem i chciałabym wiedzieć do jakiego lekarza z tym się zgłosić. Mam 25lat i nie mam żadnych potrzeb seksualnych i nie odczuwam przyjemności z seksu ani z masturbacji. Jestem od 6 lat w szczęśliwym związku i mój partner bardzo mnie wspiera więc wiem że to nie w nas jest problem. Przeczuwałam że mam problem jeszcze zanim rozpoczęłam współżycie, bo pojawiało się u mnie podniecenie ale nic dalej się nie działo i tak jest do teraz odczuwam czasem podniecenie ale nic dalej się nie dzieje, współżyje z moim chłopakiem tylko dla bliskości. 5 lat temu próbowałam to z kimś diagnozować ale spotkałam się z odpowiedziami że chyba wymyślam i za dużo oczekuje od seksu więc się poddałam i myślałam że samo jakoś przyjdzie. Jest to dla mnie duży problem bo zaczęło mnie to bardzo zamartwiać, że nie dam rady z nikim być przez całe życie bo nie da się tego robić tylko dla bliskości gdy druga osoba potrzebuje czegoś więcej. Czy to mogą być jakieś problemy hormonalne, czy poszukiwać diagnozy natury psychicznej?
Dzień dobry, poruszyła Pani sporo wątków, myślę, że najlepiej byłoby je omówić ze specjalistką_ą od seksualności. Dobrym pomysłem byłoby również zrobienie badań krwi np. u POZ. Jeśli ma Pani jakieś podejrzenia odnośnie hormonów to też warto to po prostu sprawdzić u endokrynolożki_ga. Istnieją lekarze_rki, którzy są zarówno endokrynologami_żkami i seksuologami_żkami. Seksuolodzy_żki mogą też być psychologami_żkami. Z taką osobą mogłaby Pani porozmawiać np. tożsamości/orientacji seksualnej, o tym jak się buduje pożądanie, jak ono wygląda u Pani, kiedy pojawia się podniecenie, jakie potrzeby realizuje Pani w seksie, jak budować relacje intymne tak, aby były dla Pani dobre i satysfakcjonujące. Takie spotkanie może odbyć się online. Dodam jeszcze, że istnieją osoby, które nie odczuwają pociągu seksualnego, wiele z nich jest w szczęśliwych związkach. Dodam też, że ma pani prawo oczekiwać, aby seks, który Pani ma, był dla Pani przyjemny.