Witam mam pytanie odnośnie skierowania na psychoterapię. Ile czasu jest ważne takie skierowanie? Dos

3 odpowiedzi
Mam pytanie odnośnie skierowania na psychoterapię. Ile czasu jest ważne takie skierowanie? Dostałam skierowanie 2 miesiące temu, ale byłam w takim stanie psychicznym, że nie dałam rady nawet umówić się na terapię. Biorę leki antydepresyjne. Dopiero teraz czuję się trochę lepiej , ale nie wiem czy skierowanie jest ważne.
Szanowna Pani, ważność skierowania ma, nazwijmy to, charakter dwuetapowy. Pierwszy etap związany jest z przyjściem do psychologa i jest ważny do czasu przyjścia na terapię. Ważne jest, żeby wiedzieć, iż czas oczekiwania na pierwszą terapię może się przedłużać do 2-3 miesięcy (z NFZ) w zależności od województwa i innych obiektywnych czynników. Drugi etap obejmuje czas trwania psychoterapii: skierowanie będzie ważne do czasu ustania przyczyny, z powodu której została Pani skierowana na psychoterapię. Tak więc Pani skierowanie jest nadal ważne. Wyjątek stanowi skierowanie do szpitala psychiatrycznego. Tutaj ważność skierowania wygasa po upływie 14 dni. Mam nadzieję, że te informacje były pomocne dla Pani. Pozdrawiam :) Maria Christowa-Dobrowolska

Skierowanie do szpitala jest ważne 14 dni, jeśli chodzi o psychoterapię to nadal ma Pani ważne skierowanie.
Pozdrawiam,
S. Wójcik
Witam. Skierowanie jest dalej ważne. Bez obaw może Pani udać się do psychoterapeuty.