Witam mam pytanie czy w moim przypadku warto byłoby zrobić testy na alergie ALEX/ FABER albo na niet

2 odpowiedzi
Witam mam pytanie czy w moim przypadku warto byłoby zrobić testy na alergie ALEX/ FABER albo na nietolerancje ( choć słyszałem że one nie są istotne medycznie ) otóż zdarzają mi się objawy ze strony układu pokarmowego to znaczy bulgotanie w brzuchu, biegunki poprzedzone parciem i skurczami brzucha, byłem leczony najpierw z powodu IBS - leki nie pomagały, badania endoskopowe i obrazowe ok, więc od 6 miesięcy kiedy stwierdzono SIBO byłem leczony antybiotykami . Jednak objawy w mniejszym stopniu pozostały więc mam pytanie czy możliwa byłaby u mnie alergia biorąc pod uwagę objawy trudno mi stwierdzić czy korelują one z jakimś konkretnym pokarmem ponieważ prowadząc dzienniczek żywieniowy niczego nie dostrzegłem i z tego powodu pytam o ww. testy ALEX / FABER .Będę wdzięczny za odpowiedź
Witam, objawy ze strony układu pokarmowego mogą być spowodowane jednak współistniejącym IBS, niedoleczonym SIBO lub powikłaniem po leczeniu antybiotykiem - tutaj należałoby zebrać dokładniejszy wywiad medyczno - żywieniowy, żeby coś więcej powiedzieć. Jeżeli podejrzewana jest alergia - skonsultowałabym test z lekarzem alergologiem - bo rzeczywiście skuteczność dostępnych testów jest różna. Pozdrawiam

Dzień dobry, niestety SIBO bardzo często potrafi nawracać. W kontekście tego zaburzenia kluczowe jest całościowe podejście do pacjenta i konkretne zmiany w stylu życia. Jeśli objawy nadal są, warto udać się do dietetyka lub innego specjalisty, który odpowiednio pomoże :)