Witam, mam problemy z rozmyślaniem i analizowaniem. Mam pustke w glowie jeśli chce sobie przypomnieć

3 odpowiedzi
Mam problemy z rozmyślaniem i analizowaniem. Mam pustke w glowie jeśli chce sobie przypomnieć co u mnie wywołało nerwice (to było kilka etapów). Mam pustke w głowie jak próbuje sie postawić na czyimś miejscu. Jest mi teraz można powiedziec za dobrze i sie tego obawiam bo chcialbym żyć świadomie, sprobowac sobie poradzic z lękami raz na zawsze ale mam jakąś pustke w głowie. Pytałem swojego psychologa z czego to może wynikać czy to jakiś mechanizm obronny czy cos w tym stylu ale pani doktor powiedziała że nie da sie tego stwierdzić w tej chwili, niedługo może pojde znowu do psychologa ale boje sie że wspolpraca bedzie ze mną tak samo trogiczna jak pierwsza wizyta ja praktycznie nie wiedziałem po co tam jestem. Z czego sie to mogło wziąć?
Dzień dobry, rozumiem, że chciałby Pan od psychologa dowiedzieć się jak powstał opisywany wyżej mechanizm
( może warto byłoby najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie czy zależy Panu wyłączenie na tym, by dowiedzieć się co się z Panem dzieje, czy zależy Panu na skutecznej terapii- bo być może to jest kwestia kluczowa dla Pana) . Proszę pamiętać, że psychoterapeuci pracują w różnych nurtach terapeutycznych i w związku z tym inaczej precyzują cele terapeutyczne, ale choć docierają do rozwiązania problemu swojego pacjenta innymi sposobami, to nadrzędnym celem każdego terapeuty jest pomóc pacjentowi. Nie zawsze wiedza o tym jak powstał problem jest potrzebna, by terapia była skuteczna (takie są np. założenia terapii poznawczo-behawioralnej), która ma potwierdzenie naukowe dotyczące skuteczności w leczeniu między innymi depresji, lęków czy zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, jednak prawdopodobnie terapeuta, który pracuje tą metodą nie będzie się pochylał nad Pana pytaniami, o to jak doszło do powstania dolegliwości, z którymi się Pan zmaga. Widzę tu u Pana takie możliwości: albo spróbuje Pan zaufać swojemu terapeucie, niezależnie od tego jaki ma sposób działania i da sobie Pan czas na leczenie albo proszę porozmawiać o swoich oczekiwaniach z psychoterapeutą.

Dzień dobry, totalnie zgadzam się z kolega po fachu. Mało narzędzi jest równie skutecznych, co hipnoza, jeśli chodzi o pracę z podświadomością i naszymi subiektywnymi wspomnieniami. Pozdrawiam i zapraszam,
Sugeruję wizytę: Hipnoterapia - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dla niektórych najważniejsze jest TU i TERAZ gdyź jest to skutek wczesniejszych wydarzeń a pracując z TERAZ dokonujemy wglądu w to dlaczego.
poziom humanistyczno-poznawczy.
At. szesc szesc zero dwa piec jeden i trzysta.