Witam. Mam problem z przyjmowanymi kaloriami. Jem normalnie 3/4 posiłki dziennie, śniadanie również,

3 odpowiedzi
Mam problem z przyjmowanymi kaloriami. Jem normalnie 3/4 posiłki dziennie, śniadanie również, jednak po przeliczeniu łącznej kaloryczności wychodzi mi około 900 kcal na dzień. Co robić? Z czym to się wiąże? Dodam tylko ze mam naście lat
Dzień dobry, niezależnie od płci i wieku (11-19 lat) Pani/Pana zapotrzebowanie jest na pewno wyższe od 900 kcal/dobę. W zależności od tego jak duży występuje deficyt, mogą wystąpić różne objawy. Zawsze będzie to jednak spadek masy ciała, a oprócz tego może dojść również do niedożywienia, spadku energii, niedokrwistości, problemów z gospodarką hormonalną. Zalecam, aby zwiększyć kaloryczność posiłków przez dodatek pełnoziarnistych produktów, olejów, orzechów i nasion, a także dodatek produktów będących źródłem białka (mięso, ryby, nabiał). Jeśli nie może Pani/Pan sobie z tym samodzielnie poradzić wskazana będzie wizyta u dietetyka.
Pozdrawiam serdecznie,
A.Walus

Jeśli dało by radę proszę wprowadzić dodatkowy posiłek - przekąskę.
Do dań głównych, w celu zwiększenia kaloryczności dobrze jest dodawać produkty wysokokaloryczne - tłuste ryby, orzechy czy dodatek dobrych olejów.
Jeśli potrzebuje Pani ułożenia prawidłowej diety lub planu jak po woli zwiększać ilość przyjmowanych pokarmów to zapraszam do kontaktu.
Przyjmuję również online.
Prawdopodobnie spożywa Pani produkty o niskiej kaloryczności lub jest ich zbyt mało w ciągu dnia. Proponuję konsultację dotyczącą prawidłowego jadłospisu.