Witam, mam problem z moja 8 letnia corka strasznie sie buntuje, nie potrafi skoncentrowac sie w szko

3 odpowiedzi
Mam problem z moja 8 letnia corka strasznie sie buntuje, nie potrafi skoncentrowac sie w szkole,interesuje sie wszystkim tylko nie lekcja I z tego.powodu ma problemy z nauka. My jako rodzice tlumaczymy jej ze jej.zachowanie jest nie poprawne. Stosowalismy kary roznego rodzaju, nie ma zadmego.rezultatu. Czesto joz zdaza sie tak ze trace cirpliwosc I krzycze wiem zetak nie powinno byc ale cierpliwosc w pewnym momencie sie konczy ????.
Witam,
8 lat to trudny moment rozwojowy dla Państwa córki. Jeżeli faktycznie pojawiają się problemy z koncentracją może warto porozmawiać z psychologiem lub pedagogiem szkolnym. Niezależnie od tego czy problemem okaże się koncentracja czy problemy natury wychowawczej Ci specjaliści będą mogli podpowiedzieć jak sobie z nimi poradzić. Sposobów jest wiele, ale warto zasięgnąć opinii.

Pozdrawiam

Przede wszystkim proszę zrezygnować z kar i krzyku. To na pewno nie pomoże a jeszcze bardziej zaszkodzi! Kary powodują szereg bardzo nieprzyjemnych emocji, a mózg nie jest w stanie szybko i skutecznie się uczyć w takich warunkach. Potrzebuje spokoju i dobrego samopoczucia. Problem braku koncentracji uwagi trzeba rozwiązać inaczej. Nie można tylko wymagać od 8letniego dziecka żeby się lepiej skupiało, jeśli ma z tym problem. To jest czas na to, by dziecku pomóc, nauczyć go technik skutecznej koncentracji uwagi i długiego utrzymywania maksymalnego skupienia. Być może bunt i brak zainteresowania szkołą wynika z faktu, iż córka ma świadomość swoich problemów, a nikt nie lubi robić tego co mu nie wychodzi. Częstym mechanizmem obronnym przed porażką jest ucieczka (u starszych wagary, u młodszych opisane przez Panią sposoby). Polecam treningi koncentracji uwagi metodą Biofeedback. Jest to metoda bardzo skuteczna, potwierdzona naukowo a przy tym dla dzieci jest czystą zabawą.
Nie powinienem tego robić, ale co mi tam. Zgłoście się Państwo do mnie, to wyjaśnię jak postępować. Za dużo zmiennych, żebym tu je wypisał. Jako ojciec trójki znam temat zarówno od strony prywatnej, jak i zawodowej. Polecam też kanał "Akademia Wychowania" Michała Kędzierskiego. Czytam, że staracie się wychowywać dziecko w nurcie porozumienia bez przemocy i rodzicielstwa bliskości. Jest to świetnie sprawdzająca się metoda dla bardziej ugodowych dzieci. Te mniej ugodowe potrzebują czegoś więcej.

Pozdrawiam serdecznie
Tomasz Zemsta-Piasecki