Witam, mam problem w związku i nie mam pojęcia co zrobić, otóż jestem w związku z odpowiedzialnym, g

2 odpowiedzi
Witam, mam problem w związku i nie mam pojęcia co zrobić, otóż jestem w związku z odpowiedzialnym, godnym zaufania, kochającym, troskliwym i dobrze zarabiającym mężczyzną, jednak na początku relacji nie zakochałam się w nim, ale mogę powiedzieć, że w trakcie związku pokochałam go, lecz bez zakochania się. Jest mi ciężko, bo mam bardzo duże wymagania wobec relacji (wydaje mi się, że ja też mam problem w tym, że mam zbyt duże wymagania, szukam ideału), chciałabym, żeby oprócz cech, które ma, które wymieniłam powyżej był także bardziej ekstrawertykiem i często mam wątpliwości, czuje się przytłoczona tą sytuacją. Partner chce założyć ze mną rodzine i myśli przyszłościowo jak dojrzały mężczyzna, zawsze tego chciałam. Nie wiem co mam zrobić, boje się, że rozstanie to zła decyzja, ale chcę bardzo z nim być. Jak mam go zaakceptować i zacząć być szczęśliwa ?
Dzień dobry, najlepszym wyjściem dla Pani jest rozmowa z psychologiem lub terapeutą.

Zakochanie to stan przejściowy często określany za coś podobnego do choroby psychicznej, kiedy zawodzą mechanizmy oceny, poczucie rzeczywistości. Nasz mózg uwalnia dwie substancje zwane serotoniną i dopaminą - tworzą uczucie przyjemności i szczęścia, sprawiają, że ​​jesteśmy “uzależnieni” od drugiej osoby, ponieważ rodzi się w nas euforia i ogólnie dobre samopoczucie.
W momencie kiedy zaczynamy widzieć drugą osobę ze wszystkimi jej wadami i defektami, akceptujemy je, wówczas możemy zacząć mówić o miłości.
Miłość pozwala być z kimś, mimo że nas czasem zawodzi, rozczarowuje czy wkurza. Jest dojrzałym uczuciem, na które składa się wiele elementów: szacunek do drugiej osoby, zaufanie, intymność, namiętność i zaangażowanie.
Oznacza pewne poświęcenie i podejmowanie działań z którymi mieliśmy problem. Od nas zależy, czy warto się jej poświęcić, czy nie.

Dzień dobry, myślę, że w takiej sytuacji warto porozmawiać z psychologiem o tym co Pani czuje. Dodatkowo ważnym elementem do ustalenia są przyczyny tej sytuacji, Pani cele i potrzeby związane z przyszłością. Zachęcam do skorzystania ze wsparcia specjalisty. Pozdrawiam serdecznie, mgr Karolina Adamek
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.