Witam mam problem pracuję z granica i zjeżdżam do Polski raz na 3-6 miesięcy . Mam żonę i dwójkę dzi

3 odpowiedzi
Witam mam problem pracuję z granica i zjeżdżam do Polski raz na 3-6 miesięcy . Mam żonę i dwójkę dzieci i często mam pretensje do żony że w dzień nie ma czasu rozmawiać i często przez to się kłócimy ? Zostało mi jeszcze półtora miesiąca tutaj i co zrobić by nie pokazywać nerwów ? Jak jesteśmy obok siebie wszystko mija i w tym kroku chcemy razem wyjechać za granicę czy to będzie najlepsze rozwiązanie ?
Myśle, ze opieka nad dwójka dzieci pochłania żonie sporo czasu, tym bardziej jeśli są małe. Być może odczuwa Pan zazdrość o poświęcany czas. Brzmi to napięciowo, czasem jest tak, ze niewytxymujrmy czegoś w sobie i drugi człowiek służy do rozładowania emocji, co oczywiście jest krzywdzące. Na bazie otrzumanycj informacji można jedynie spekulować. Być może warto pomyśleć o wizycie stacjonarnej u specjalisty, który pomoże zrozumieć co kryje się pod napięciem i pomoże poszukać odpowiedzi na nurtujące pytania. Angelika Urban

Dzień dobry,
to normalne, że czuję się Pan bardziej samotny niż żona i dlatego częściej szuka kontaktu i rozmowy.
Pana żona ma obok siebie dzieci, rodzinę i znajomych, a Pan jest daleko od domu. Możliwe, że jest Pan przemęczony a brak kontaktu z rodziną zwiększa frustrację i niepokój o ich bezpieczeństwo. Proszę uzbroić się w cierpliwość i zrozumieć, że żona również ma wiele obowiązków związanych z utrzymaniem domu i wychowywaniem dzieci i czasami nie ma czasu i siły na rozmowę. Jednak to nie oznacza, że nie tęskni i nie pragnie Pana słyszeć.
Witam, prawdopodobnie kłóci się Pan z żoną bo rozłąka, brak czasu żony wywołują u Pana różne emocje. Żona też może odczuwać różne emocje, kiedy opieka nad dziećmi jest wyłącznie jej obowiązkiem, a dodatkowo Pan jest niezadowolony, gdy żona nie ma dla Pana czasu. Proszę pomyśleć o jakiejś konsultacji z psychologiem, może w trakcie spotkań ze specjalistą uda się Państwu zrozumieć siebie i nauczyć innych sposobów ( zamiast kłótni) na rozładowywanie emocji. Pozdrawiam