Witam! Mam problem, nie wiem czy on dotyczy mnie czy mojego faceta. Otóż pierwszy raz jestem w zwiaz

3 odpowiedzi
Witam! Mam problem, nie wiem czy on dotyczy mnie czy mojego faceta. Otóż pierwszy raz jestem w zwiazku mam 20 lat poszłam na studia i spotkałam tam faceta z którym od początku sie dobrze dogadywalam chciał wszędzie ze mną chodzić nie odmawiał zaczepial mnie i ciągle stawał przy mnie. Wzięłam to za znak ze może to być coś więcej więc pocalowalam go w policzek i się zarumienil. Potem pocalowalismy się w usta i byliśmy para było bardzo fajnie do czasu jak nie usiadł na wykładzie z pewną dziewczyną z grupy która od początku nie lubiłam, bardzo miła slodka, drobna,ciągle uśmiechnięta nie powie złego słowa nie przeklnie co dla mnie było podejrzane. I od tego czasu ona zaczęła mówić do niego zdrobniale ciągle rozmawiać z nim chwalić go i robić słodkie minki przy mnie. A on zaczął ciągle za nią chodzić, ciągle wołać jej imię, łapać ja za włosy nawet poszedł z nią do klasy a mnie zostawił. Ciągle było tylko z nią a ona coraz bardziej była slodsza do niego prowokowala a mi było tak źle, od tamtej chwili straciłam całe zaufanie do niego bo to się wydarzyło po 3 tygodniach od chodzenia. Później powiedział mi że ona jest ładna napisalam do niego w domu wiadomość czy ona mi się podoba że chce prawdy stwierdził że nie ze to koleżanka i ja lubi ale to była krótka wiadomość. Potem ona patrzyła sie często na lekcji na niego i coraz bardziej jej nie lubiłam potem ona powiedziała ze ma narzeczonego stwierdzilam ze to szczyt narzeczony i takie zachowanie. Sytuacja powtórzyła się tym razem przy mnie dotknął ja za wlosy, okropne uczucie porozmawialam powiedziałam że nie chce czegos takiego on powiedział to samo koleżanka, potem znów sytuacja byłam już wykończona psychicznie i chciałam go zranić jak on mnie caly czas więc zapytałam się czy mnie kocha a on ze jak myślę a ja mu odpowiedziałam że myślę że nie, zranilam go tym i zalowalam, znowu z nim porozmawialam zapewnił że to tylko koleżanka lubi ja i nic więcej. Przez chwilę było dobrze zachowywał się dobrze już nie zwracał na nią uwagi a ona zaczęła do innych chłopaków z grupy a on zauważyłam zaczął zaczepiac inna dziewczynę z grupy ale nie byłam zła bo ja znam i ona ma chłopaka i normalnie się zachowuje i już myślałam koniec z słodką dziewczyną ale myliłam się, przed jednym z wykładów zmierzył znowu ta sama dziewczynę od góry do dolu wzrokiem którego ja nigdy od niego nie otrzymałam, później czekałam na niego patrze z kim idzie z nią nie wytrzymałam zrobilam mu awanture ze nie szanuje mnie ze ma się zastanowić czego chce powiedziałam że mam uraze do niego, zabolalo go to widziałam po twarzy. Teraz od tej kłótni nie gada z tą dziewczyną ale ja po prostu się boję ze nowu to samo będzie , nie potrafię mu zaufać raz mam chwilę ze jest super a raz ze chce zerwać. Co mam zrobić w takiej sytuacji ?
Witam Panią, warto się przyjrzeć bliżej Pani relacji z tym mężczyzną oraz w ogóle relacjami, które Pani ma z innymi osobami, aby stwierdzić czy problem jest po Pani stronie. Zachęcam do kontaktu z psychologiem.
Serdecznie pozdrawiam
Aneta Stynska

Dzień dobry,
Dobrze by było zastanowić się, na ile Pani zazdrość związana jest z faktycznym zachowaniem tego chłopaka, a na ile wynika z niskiej wiary w siebie i samooceny, ponieważ zwykle jesteśmy zazdrosne, kiedy boimy się, że ktoś nas zostawi , ponieważ nie czujemy się wystarczająco atrakcyjne i wartościowe. W takim przypadku dobrze by było skorzystać z pomocy psychoterapeuty - na początek umówić się na konsultację, aby określić, czy w tym przypadku psychoterapia by była dla Pani przydatna. Jeśli trudno jest Pani porozmawiać z tym chłopakiem, tak by dojść do porozumienia, warto udać się na konsultację dla par, terapeuta pomoże Państwu we wzajemnej komunikacji.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Mogę się jedynie domyślać, że w opisanych przez Panią sytuacjach, odczuwała Pani coś o charakterze smutku, że chłopak skupia się na innej kobiecie, nie zwracają na Panią uwagi, a Pani właśnie tego by od niego oczekiwała - stąd myślę może pochodzić ból który Pani opisuje.
Pani oczekiwania są uzasadnione i wyrażają potrzebę bliskości ze swoim partnerem. Jak dobrze zrozumiałam jest to stosunkowo świeży związek, a to jest okres kiedy 2 osoby zaczynają siebie nawzajem jak i samych siebie poznawać. Pisząc "poznawać samych siebie" mam na myśli, że poznajemy swój sposób reagowania na taki czy inne zachowania partnera/ki. Nie zawsze jest to łatwy proces, czasem potrzebne jest wsparcie kogoś trzeciego.
Dlatego, aby móc odpowiedzieć na Pani pytanie trzeba byłby bliżej poznać Pani sytuacje, przyjrzeć się bardziej szczegółowo całej sprawie, a jest to możliwe w kontakcie z psychoterapeutą w kontakcie indywidualnym.
Życzę powodzenia!