Witam Mam problem jestem z żoną po ślubie trzy i pół roku ale żona chce mieszkać z mamą Jak ja n

2 odpowiedzi
Witam
Mam problem jestem z żoną po ślubie trzy i pół roku ale żona chce mieszkać z mamą
Jak ja namówić do zamieszkania u mnie w domu jest nam bardzo ciężko z tego powodu i mamy w tym momencie kryzys
Witam, rzeczywiście w dzisiejszych czasach pomocne bywa, gdy para po ślubie zamieszka osobno, dba o odrębność względem rodzin pochodzenia i jednocześnie buduje swój związek. NIe mam dla Pana prostej rady, jak zachęcić żonę do zamieszkania w Pana domu. Nie wiem też z jakich powodów żona nie chce tego uczynić. Może w związku z kryzysem w związku warto poszukać pomocy u terapeuty par, gdzie w obecności profesjonalisty moglibyście Państwo przyjrzeć się swojej relacji i trudnościom na jakie napotykacie na nowej drodze życia. Życzę powodzenia!

Dzień dobry,
nie dziwię się, że ta sytuacja powoduje kryzys w związku. Rodzina powinna mieszkać razem i być w zdrowy sposób oddzielona i jednocześnie połączona z rodzinami pochodzenia. Domyślam się, że są jakieś powody/argumenty, dla których żona postanowiła mieszkać z matką. Warto ich posłuchać. Myślę, że oboje macie wpływ co wydarzy się dalej. Polecam terapię par z nadzieją, że pomoże to Państwu umocnić wzajemne relacje i zaprowadzić porządek w życiu Waszej wspólnej rodziny dla dobra Waszego i dzieci.
Pozdrawiam,
Emilia Szymanowicz