Witam, Mam problem i od pewnego czasu zdaje sobie z tego sprawę okropnie mnie to martwi podejrzewa

3 odpowiedzi
Mam problem i od pewnego czasu zdaje sobie z tego sprawę okropnie mnie to martwi podejrzewam, że mam nerwicę natręctw ale jeszcze coś innego gorszego pomimo że otoczenie tego nie widzi (chyba dobrze się przed nimi maskuje) to wiem że coś jest ze mną źle.
Wszystkie rzeczy w domu muszę być idealnie poukładane zawsze lubiłam porządek ale teraz to już przesada idąc na zakupy wszystko musi być przemyślane kupione w parach np dwa makarony pomimo tego iż potrzebny jest mi jeden natomiast nie to jest najgorsze. Najgorszym problemem są moje rzeczy osobiste chce mieć wszystko najlepsze ładne idealne zdaje sobie sprawę że nie ma rzeczy idealnych ale tego oczekuje. Kupując np bluzkę muszę to dobrze przemyśleć przynosząc ją do domu sprawdzam bardzo dokładnie czy nie ma plam czy nitki są idealne prosto itd... jeśli jedna nitka jest trochę krzywo od razu się denerwuje chodzę wymieniam i bardzo źle się z tym czuje. Na dodatek nie używam tych rzeczy wszystko po przejściu jak ja to nazywam dokładnej oceny gdy zostanie zaakceptowane odkładam i leży ale po co leży to nie umiem powiedzieć. Strasznie mnie to męczy i chce się trgo pozbyć ale boję się że nie da się tego wyleczyć. Bardzo chce mieć dzieci i rodzinę ale mam obawy że jeśli nie będzie wszystko wedle mojego schematu to będę złą matką i żona.
Witam. Z Pani opisu sytuacji i sposobu jej przeżywania wynika, że wkłada Pani ogrom wysiłku w uporządkowanie przestrzeni i rzeczy wokół siebie, ale też przeżywa Pani to jako męczące i budzące niepokój, uderzające w poczucie wartości. To wystarczający powód żeby sięgnąć po pomoc. Może Pani zacząć od wizyty u lekarza psychiatry, który postawi diagnozę, a następnie podjąć psychoterapię, lub od wizyty u psychoterapeuty, który w razie konieczności skieruje Panią na diagnozę do lekarza. W przypadku nerwicy lękowej można sobie pomóc, w procesie psychoterapii ma Pani możliwość dotrzeć do źródła problemu, przepracować go, a co ważne, w efekcie wykorzystywać swoją energię w dowolny, a nie przymusowy sposób.
Pozdrawiam.

Na jaki rodzaj nerwicy pani cierpi - to zadanie dla psychoterapeuty i ewentualnie psychiatry, ale tak naprawdę rzecz nie w nazewnictwie. To co pani opisuje, to ogromnie męczące dla Pani, a nie poddane fachowym oddziaływaniom - samo nie minie. Potrzebny kontakt na pewno z psychoterapeutą, dobrze przygotowana do tego osoba oceni, czy będą potrzebne leki, które przepisze w razie potrzeby psychiatra (nie lekarz pierwszego kontaktu!) i proszę się takiej ewentualności nie bać. Ważne, że są osoby, które mogą pani pomóc. Proszę rozejrzeć się w miejscu zamieszkania, każdy terapeuta wykazuje swoje przygotowanie merytoryczne i doświadczenie zawodowe i na tym trzeba bazować przy wyborze psychologa lub z polecenia, jeśli jest taka możliwość. Proszę działać, tu czas nie leczy ran. Magdalena Znosko
Ja również zgadzam się z kolegami po fachu, dodając od siebie, ze bardzo skuteczna i przede wszystkim krótkoterminową metodą pracy przy podobnych problemach jest hipnoterapia. Pozdrawiam i zapraszam,
Sugeruję wizytę: Hipnoterapia - 480 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.