Witam mam pewien problem w związku a wygląda on następująco moja dziewczyna nie odrzuca zalotów inne

2 odpowiedzi
Witam mam pewien problem w związku a wygląda on następująco moja dziewczyna nie odrzuca zalotów innego mężczyzny wręcz przeciwnie bardzo jej się to podoba, prosiłem ją aby ograniczyła kontakt ewentualnie zakończyła znajomość z tą osobą ponieważ źle wpływa na naszą relacje lecz ona nie chce abym do niego pisał, ukrywa wiadomości z nim, spędza mnóstwo czasu rozmawiając z nim i pisząc a dla mnie tego czasu poświęca naprawdę niewiele. Muszę wspomnieć też o przykrym doświadczeniu które mnie spotkało ponieważ moja dziewczyna zdradziła mnie z innym facetem wysyłała nagie zdjęcia, pisała że go kocha i ukrywała związek z tamtym facetem przez 3 miesiące a mi przez cały czas kłamała w żywe oczy, po zdradzie był niecały tydzień spokoju i pojawił się kolejny facet który jak wcześniej wspominałem flirtuje z nią a ona go nie odrzuca, często podczas próby rozmowy stwierdza że to moja wina że mnie zdradziła i interesują ją inni faceci ponieważ jest jej ze mną źle co prawda kłócimy się jak każde związki ale nie jakoś często i czasami padają z mojej strony słowa które żałuję raz nawet pocieszałem ją w środku nocy ponieważ płakała i mówiła że jestem najch**** facetem w jej życiu ale nigdy źle dla niej nie chciałem bardzo ją kocham i dlatego jak uważa że jestem najgorszy daje jej możliwość rozstania się w zgodzie lecz ona mówi że nie chce ze mną zerwać bo się przywiązała. Naprawdę nie wiem co w tym wypadku robić wszelkie próby zmiany kończą się tak samo na okłamywaniu mnie i dalszym flircie z tamtym facetem, prosiłbym bardzo aby ktoś mógł mi doradzić czy lepiej odejść samemu czy próbować coś zmienić w naszej relacji za każdą odpowiedź będę bardzo wdzięczny.
Dzień dobry, mam przeświadczenie, że jest Pan bardzo wygodną przystani dla zachowań Partnerki. Długo nie trzeba się domyślać, iż w tej sytuacjinalezaliby zakończyć te relację. Zdrada, mówienie, że jest Pan niewystarczający, to wiele wyjaśnia. Proszę poważnie rozważyć separację. Warto skupić się na sobie, swoich odczuciach, zadbać o swoje zdrowie i odbudować swoje życie. Pozdrawiam serdecznie Edyta Agnieszka Wójcik Psycholog

Dzień dobry.
Z opisanego przez Pana zarysu relacji wyłania się obraz związku, w którym Pana partnerka jest niestabilną i niedojrzałą emocjonalnie, opuszczającą osobą, Pan zaś dającym wsparcie, pocieszającym, pomieszczającym wszystko w sobie partnerem. Osoby chwiejne emocjonalnie, z zaburzeniami osobowości, stale potrzebujące uwagi i podziwu nie są w stanie stworzyć z drugą osobą relacji opartej na bliskości, zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. W tej sytuacji może Pan zastanowić się nad tym, co sprawia, iż trwa Pan w związku, który nie daje Panu satysfakcji i w którym jest Pan narażony na zranienie i odrzucenie. Pyta Pan, czy lepiej odejść samemu. Z przedstawionego tu opisu wynika, iż od dawna jest Pan w tym związku samotny. Pomocna może być dla Pana konsultacja z psychologiem, który pomoże Panu spojrzeć na to, co się rozgrywa w relacji z odpowiedniego dystansu.
Życzę Panu wszystkiego dobrego i pozdrawiam,
Małgorzata Grygier- Stępień