Witam. Mam oto taki problem, odkąd przebiegłem swój drugi w życiu maraton nogi a konkretniej stawy w

2 odpowiedzi
Witam. Mam oto taki problem, odkąd przebiegłem swój drugi w życiu maraton nogi a konkretniej stawy w nich po prostu padły i od tamtej pory już nie biegam bo nie mogę przez ból ich. Czy większa amortyzacja obuwia by pomogła przy tych bólach nawet chodzić chodzi się ciężko po po prostu po przejściu x km mało ogólnie bolą stawy o sie nie da chodzić nawet. Czy więc większa amortyzacja przy moim przypadku dała by rezultaty? Czy co tu działać. Badania wykazują wszystkie reumatologiczne zarazem neurologiczne endokrynologiczne ortopedyczne ze jestem zdrowy jak ryba. Więc co tu działać dodam też ze masaże nie pomagają.
Dzień dobry, temat wymaga szerokiego podejścia, same masaże czy zmiana obuwia mogą być dobre, ale nie wystarczające. Skoro badania wykazują, że wszystko jest dobrze, to znaczy, że problem nie musi być związany ze strukturą, ale z funkcją. Pytanie jakie stawy dokuczają? Jeżeli występują obustronne bóle stawów, np. kolan, to problem może być zlokalizowany w centrum ciała (miednica, kręgosłup, jama brzuszna). Jeżeli po jednej stronie, to może ze starym urazem bądź zabiegiem operacyjnym. Warto też się zastanowić czy wysiłek był adekwatny do aktualnego stopnia wytrenowania. Istotny jest również aspekt emocjonalny, gdyż obciążenie psychiczne również ma duży wpływ na ciało. Polecam wizytę u dobrego fizjoterapeuty/terapeuty manualnego.
Pozdrawiam
Paweł Knast

Proszę udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, po diagnostyce manualnej będzie można powiedzieć więcej. Pozdrawiam!