Witam mam nerwicę połączona z depresją chodzę do psychiatry biorę leki nie wiem czy normalne jest to

4 odpowiedzi
Mam nerwicę połączona z depresją chodzę do psychiatry biorę leki nie wiem czy normalne jest to że niemam na nic siły jestem zmęczona nogi mam jak z waty,czy takie objawy długo będą się utrzymywały i jak długo leczy się te choroby.
Nie mamy tutaj niestety zbyt wielu informacji – jak długo się Pani leczy, od jakiego czasu przyjmuje Pani leki. Zarówno depresja jak i zaburzenia lękowe (zwane dawniej nerwicami) należą do zaburzeń, których leczenie musi być rozłożone w czasie – działanie leków nie jest natychmiastowe. Przy okazji warto rozważyć włączenie w to psychoterapii prowadzonej przez psychologa, który uzupełni działanie leków.

Leczenie farmakologiczne polecam wesprzeć psychoterapią prowadzoną przez psychoterapeutę (psycholodzy nie prowadzą psychoterapii, to odrębny zawód - psycholog ukończył studia psychologiczne, psychoterapeuta oprócz studiów wyższych, ma dodatkowe szkolenie podyplomowe - 4 lata, z zakreu psychoterapii).
Objawy, które Pani opisuje bardzo często występują zaburzeniach depresyjno - lękowych. Jeśli dolegliwości są dla Pani Bardzo uciążliwe i nie ustępują po zapisanym przez lekarza leku koniecznie musi go Pani o tym poinformować, by mógł dobrać leczenie, tak by odczuła Pani ulgę. Najlepsze efekty przy znacznym nasileniu objawów uzyskuje dzięki połączeniu psychoterapii z farmakoterapią. Wtedy może Pani usunąć nie tylko skutki,ale też znaleźć przyczynę swojego złego samopoczucia.
pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego odzyskania pełni żył i radości życia:)
Ja również zgadzam się z kolegami po fachu, dodając od siebie, ze bardzo skuteczna i przede wszystkim krótkoterminową metodą pracy przy podobnych problemach jest hipnoterapia. Pozdrawiam i zapraszam,
Sugeruję wizytę: Hipnoterapia - 480 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.