Witam. Mam na imie Joanna i mam 15 lat. Jestem pansexualna. I nie wiem jak powiedzieć o tym moim rod

2 odpowiedzi
Mam 15 lat. Jestem pansexualna. I nie wiem jak powiedzieć o tym moim rodzicom i babci. Oni są bardzo religijni zwłaszcza babcia.
Chce im powiedziec ale mam z tym problem.
Co mam powiedzieć? Boje się ze mnie nie zrozumieją...
Z góry dziękuję za pomoc.
Dzień dobry. Jak pewnie wiesz, w podobnych sytuacjach nie ma gotowych rozwiązań. Jeśli czujesz potrzebę podzielenia się tą informacją z rodziną, to z pewnością warto zastanowić się, w jaki sposób możesz to zrobić. Do takiej rozmowy możesz przygotować się wspólnie z inną dorosłą osobą, której ufasz - to może być np. psycholog lub pedagog szkolny. Pozdrawiam Bartosz Neska

Dzień dobry!

Jeśli czujesz, że potrzebujesz się podzielić takim faktem z rodziną to jak najbardziej należy do tego przystąpić. Czynnikami, które mogą pomóc w uświadomieniu rodziny oraz Twoim otwarciu się przed nimi jest przygotowanie rodziny na rozmowę, aby nie odbyło się to w przypadkowej sytuacji. Umówić się na rozmowę kolejno z członkami rodziny lub osobno (to też jest aspekt, który można przemyśleć) - każdy taką informację może odebrać inaczej a wspólnie może dojść do wzajemnego "nakręcania" się członków rodziny po otrzymaniu informacji. Więc to jest aspekt do przemyślenia. Na pewno warto być szczerym, mówić o swoich uczuciach oraz wyjaśnić obszernie na czym polega panseksualizm.

Jesteś częścią systemu rodzinnego i nawet jeśli w pierwszym momencie ciężko to odbiorą, to sytuacja powinna zmienić się w czasie, ponieważ każdy powinien go mieć na przemyślenie tego czego się dowiedział. Więc to z jakim spokojem, z ukierunkowaniem na swoje emocje i szczerością to przekażesz - będzie plusowało w tym czasie na oswojenie się z tą informacją przez rodzinę :)

Trzymam kciuki za powodzenie!

Pozdrawiam
Karolina Żółtek