Witam. Mam na imię Agata i mam 14 lat. Jestem lesbijką i boję się o tym powiedzieć rodzicom. Boję si

3 odpowiedzi
Witam. Mam na imię Agata i mam 14 lat. Jestem lesbijką i boję się o tym powiedzieć rodzicom. Boję się, że po tym nie będą mnie chcieli znać.
Jak mam to zrobić? Dziękuję.
Proszę skonsultować się z psychologiem. Odpowiedź poprzez Internet nie będzie miarodajna

Sugeruję poszukać pomocy psychologa czy też seksuologa najlepiej z doświadczeniem w pracy z osobami LGBT. W razie czego w Krakowie miałem kontakt z taką osobą i może mógłbym pomóc skontaktować.

Również pomocne może być poszukanie w internecie różnych organizacji pozarządowych działających na rzecz osób LBGT i poszukanie poradnictwa.

Ewentualnie centra interwencji kryzysowych jeśli są dostępne w Pani okolicy mogą okazać się pomocne. Krakowskie jest np. bardzo dobre - nie mogę się wypowiadać o innych miastach, ale zakładam że też.

Pozdrawiam i powodzenia :)
Cześć, zaproponowałabym poczytanie poradników na ten temat i poszukanie wsparcia u psychologa szkolnego, możliwe że dzięki temu otrzymasz pewność siebie i konkretny sposób. Pozdrawiam serdecznie u życzę dużo siły!