Witam Mam córke dopiero od września idzie do przedszkola,w domu jestem zameldowana z partnerem. J

3 odpowiedzi
Witam
Mam córke dopiero od września idzie do przedszkola,w domu jestem zameldowana z partnerem.
Jednak często się kłócimy,ostatnio pkroczyła policja i mops która nasłał na mnie ktoś z rodziny po tym jak słyszał kłótnie bo zadzowniłam do matki .
Partner krzyczał na mnie,wyzywał wszystko widziało dziecko .
Policja przyjechała i albo mamy się rostać albo dogadać.
No dobrze rostać jak ?
Skoro ja nie pracuje nie mam dochodów żadnych nikt mi nie pomoże.
Partner pracuje całe dnie ?
Zostawić mu dziecko iść do noclegowni dla bezdomnych?
Kiepsko trochę,dopiero od września chce podjąć zatrudnienie jak się uda .
Partner również nie chce wyprowadzić się z mieszkania,nawet zaczął pisać do innych kobiet więc tu z relacji nie ma co już zbierać.
Jak stanąć na nogi i jak wszystko sobie ułożyć?Bo on opłaca mieszkanie,i zrobi zakupy do lodówki małej nic ogólnie nie brakuje ale co dalej?
Próbowałam namówić go na wizytę u psychologa ale nie chce iść ze mną
Szanowna Pani, rozumiem, że ważne jest dla Pani bezpieczeństwo finansowe i psychiczne córki oraz Pani w tej zapewne niełatwej sytuacji. Z tego co czytam, proponowała Pani również partnerowi próbę rozmowy u psychologa, jednak odmówił. O ile nie mamy wpływu na decyzje i zachowanie innych, w tym Pani partnera, wciąż może Pani zadbać o siebie i córkę. W sytuacji, którą Pani opisała może dochodzić do przekraczania granic bezpieczeństwa psychicznego Pani oraz córki. W takiej sytuacji zalecałabym rozważenie skierowania się po bezpłatną pomoc psychologiczną, prawną i socjalną do najbliższego Pani miejsca zamieszkania Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Albo jednostki, która mogłaby Pani pomóc z ramienia Funduszu Sprawiedliwości - informację o funduszu oraz ośrodkach dla swojego miejsca zamieszkania może Pani znaleźć wpisując w wyszukiwarkę internetową następujące określenie: "Potrzebujesz pomocy / Fundusz Sprawiedliwości"
Proszę serdecznie dać szansę sobie oraz małej.
Pozdrawiam ciepło,
Kamila K.-S.

Witam, widzę, że sprawa jest trudna. Myślę, że bardzo dobrym krokiem będzie skonsultowanie tej sytuacji z psychologiem, aby szerzej przyjrzeć się sprawie i znaleźć jakieś rozwiązanie. Prosze poszukać bezpłatnych form pomocy. Pozdrawiam
Sprawa nie jest z pewnością łatwa. Opisywana sytuacja to przykład przemocy psychicznej i ekonomicznej stosowanej przez partnera. Jak stanąć na nogi? Na to pytanie nie ma prostej i jednoznacznej odpowiedzi. Ważne, by w tym przypadku zadbać o siebie i o córkę. Warto skorzystać z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Może Pani spróbować podjąć działania związane z założeniem Niebieskiej Karty i zgłoszenia znęcania z art. 207 KK. Ważne by nie bać się zadbać o siebie i o córkę. Pozdrawiam Michał Słowiński