Witam, mam bardzo ważne pytanie co do mojego stanu zdrowia. Po mocno zakrapianej imprezie, na drugi

2 odpowiedzi
Witam, mam bardzo ważne pytanie co do mojego stanu zdrowia. Po mocno zakrapianej imprezie, na drugi dzień wypiłem tylko Red bulla. Nie piłem wody ani żadnych innych rzeczy, tylko ten Red bull. W kościele zaczęło mi się robić duszno, wyszedłem na zewnątrz, przyjechało pogotowie które stwierdziło ze byłem odwodniony i sam się nakręciłem. Dostałem tabletkę na uspokojenie ponieważ milem wysokie tętno i tyle. Było to dla mnie bardzo traumatyczne wydarzenie ponieważ bałem się ze się uduszę i od tamtej pory ciagle badam swój oddech lub serce. Wykonałem echo serca i spirometrie, wszystko w porządku. Czy lekki ucisk w klatce, kontrola każdego oddechu i ciagle złe myśli i niepokój to może być nerwica lub jakieś stany lekowe?
Dzień dobry, opisane przez Pana objawy mogą wskazywać na zaburzenie lękowe pod postacią ataków paniki. Charakterystyczne są myśli o uduszeniu lub poważnie złym stanie zdrowia. Jeśli badania są w normie, myślę, że dobrym pomysłem byłoby udanie się do psychoterapeuty lub psychiatry w celu przeprowadzenia szczegółowej diagnozy. Przy zaburzeniach lękowych jedną z skuteczniejszych metod terapii jest terapia poznawczo-behawioralna.

Pozdrawiam serdecznie,
Jakub Cesarz

Witam, to co Pan opisuje przypomina atak paniki. Wskazują na to sam przebieg incydentu jak i pojawiające się obawy wynikające z lęku o zdrowie. Tym bardziej, że badania nie wykazały nic niepokojącego, sugerowałabym konsultację psychoterapeutyczną. Terapia poznawczo-behawioralna to skuteczna metoda leczenia zaburzeń lękowych, które nieleczone mogą się z czasem nasilać. Dlatego warto to skonsultować i w razie potrzeby pracować nad złagodzeniem objawów. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.