Witam, mam 45 lat i cierpie na zaburzenia snu . Zaczęło się od tego że po chwili od zasniecia dostaw

3 odpowiedzi
Witam, mam 45 lat i cierpie na zaburzenia snu . Zaczęło się od tego że po chwili od zasniecia dostawalam drżenia w klatce piersiowej, ból za mostkiem i pieczenie które mnie wybudzalo, dzieje się tak tylko po usnieciu, lub czasem jak się rozluzniam, jestem senna ale jeszcze nie śpię. Leczenie pół roku u psychiatry nie pomogło, leki były dobierane i zmieniane, psychoterapia wdrożona, ale próby wątrobowe są mocno zaburzone i powoli wyszliśmy z leczenia. Podczas zmniejszania dawek leków wszytsko zaczęło wracać. Po tygodniu nieprzespanych nocy, w dzień zaznaczam też nie jestem w stanie usnąć, dzieje się to tylko podczas usypiania, znowu zaczęłam zażywać Mitragen Pregabalin i Miansec, nie jestem w stanie usnąć bez leków. Nawet jak biorę leki na noc antydepresanty, to w dzień nie mogę usnąć nawet na chwilę żeby odespać. Dlaczego dzieje się to tylko podczas zasypiania?
Dzień Dobry,
najbardziej prawdopodobny wydaje się tutaj scenariusz o podłożu psychosomatycznym - zaburzone poczucie bezpieczeństwa. Genezy można poszukać we wcześniejszych zdarzeniach/okolicznościach/przeżyciach związanych z ciszą, ciemnością, samotnością, porzuceniem (rodzice). Niezaopiekowane emocje u kobiet wylewają się/wydostają głównie poprzez drogi oddechowe a u mężczyzn poprzez stany chorobowe organów brzucha i podbrzusza.

Dzień dobry, jaka jest diagnoza psychiatry? Psychoteraoeuty?
czy były robione jakieś inne badania np. gastroenterologiczne?
Przyczyny na podstawie opisu się nie doszukamy, a diagnozy na podstawie opisu nie stawiamy. Zapraszam na konsultację online.
Pozdrawiam
Witam Panią serdecznie. Rozumiem, że ma Pani za sobą trudny okres związany z zaburzeniami snu, które powodują drżenia, ból i pieczenie w klatce piersiowej, co przeszkadza w zasypianiu. Jest to z pewnością sytuacja frustrująca i wymagająca uwagi.

W terapii Gestalt, przyglądamy się nie tylko samym objawom, ale także kontekstowi i doświadczeniom, które mogą nimi kierować. Ważne jest zrozumienie, że nasze ciało często komunikuje się z nami poprzez objawy fizyczne, które mogą być związane z naszymi emocjami, myślami i doświadczeniami.

Dlaczego te objawy występują tylko podczas zasypiania? Istnieje wiele możliwych wyjaśnień, ale jednym z czynników może być zmniejszona aktywność umysłowa i wzmocnione odczucia ciała, które pojawiają się, gdy nasza świadomość schodzi na głębszy poziom podczas zasypiania. Może to prowadzić do nasilenia się objawów, które zwykle są pod kontrolą podczas czuwania.

Jednakże, aby zrozumieć pełny kontekst Pani doświadczeń, ważne jest także przyjrzenie się innym aspektom Pani życia, takim jak stres, obciążenia emocjonalne czy nawet nieświadome konflikty wewnętrzne. Może to być kluczowe w lepszym zrozumieniu, dlaczego te objawy występują w określonym momencie.