Witam mam 38 lat od kilku lat żyłem w ciągłym biegu i stresie stres w pracy przez około 3 lata w dom

3 odpowiedzi
Mam 38 lat od kilku lat żyłem w ciągłym biegu i stresie stres w pracy przez około 3 lata w domu tak samo aż popadłem w nerwice objawy tzw.oblewanie zimne poty ,kołatanie serca ,lęk paniczny ,do tego stopnia ze bezpiecznie czułem się pod oddziałem ratunkowym przyjeżdżałem tam i siedziałem w samochodzie aby uspokoić strach bezsenne noce nawet kilka dni koszmary podczas zasypiania zapadało mi ie łózko budziłem się i tak przez calom noc ,omamy słyszałem bębny w nocy . Moje pytanie chciałem skierować do bardzo doświadczonego i przebudzonego psychiatry który ma doświadczenie w tego typu przypadkach : CZY istnieje łatwy sposób aby zaprogramowane w podświadomość reakcje nawykowe w postaci wydzielania hormonów stresu na dane miejsce w moim przypadku praca , dom w tych miejscach organizm reaguje podświadomym strachem połączenia neuronowe w mózgu uruchamiają wytartą ścieżkę? Czy jest sposób aby zmienić te reakcje , Jak wyjeżdżam na kilka dni śpię w hotelu leki ostają niema reakcji na dzień dzisiejszy biorę dwa razy dziennie Alpragen 0,5 mg co powoduje zahamowanie reakcji stresowych wiec PROSZĘ o pomoc 1 sposób to wyprowadzka z domu i zmiana pracy niestety na razie nie możliwa.
Istnieje łatwy sposób na zaprogramowane odpowiednich połączeń neuronowych na relaks i szybkie radzenie sobie ze stresem. Ta metoda to Biofeedback - polega na grze komputerowej którą steruje się za pomocą siły umysłu. Przynosi rewelacyjne efekty a treningi są łatwe i przyjemne ????

Dzień dobry. Z opisu Pana sytuacji niewątpliwie wynika, że jest Pan osobą dotkliwie cierpiącą i potrzebującą wsparcia. Opisuje Pan swoje trudności jako trwające wiele lat- trudno zatem wyobrazić sobie łatwy sposób na ich przezwyciężenie- w przeciwnym wypadku pewnie byłby Pan już zdrowy.
Zachęcam zatem do konsultacji u psychoterapeuty, który mógłby wspólnie z Panem zastanowić się nad Pana sytuacją i spróbować ją lepiej zrozumieć, co może być pierwszym krokiem do lepszego samopoczucia i zdrowia.
Pozdrawiam serdecznie
Szanowny Panie, widzę, że przez ostatnie lata doświadczał Pan znacznego stresu i objawów lękowych, które mocno wpływają na Pana codzienne funkcjonowanie. To bardzo trudne doświadczenie, ale ważne jest, że szuka Pan pomocy i rozważa różne możliwości poprawy sytuacji.
Przede wszystkim, chciałbym podkreślić, że jako psycholog i psychoterapeuta mogę zasugerować, że oprócz farmakoterapii, warto rozważyć terapię psychologiczną jako uzupełnienie leczenia.
Terapia może pomóc Panu zidentyfikować przyczyny lęku i stresu, a także nauczyć skutecznych strategii radzenia sobie z nimi. Terapeuta pomoże Panu eksplorować te reakcje, zrozumieć ich korzenie i wprowadzić nowe sposoby myślenia oraz reakcji na stresujące sytuacje.
Należy również pamiętać, że każdy przypadek jest unikalny, dlatego ważne jest skonsultowanie się z doświadczonym specjalistą, który będzie mógł ocenić Pana sytuację i zaproponować odpowiednie podejście terapeutyczne.
Życzę Panu powodzenia!
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychoterapeutyczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.