Witam mam 35 lat 166 wzrostu i ważę 66 kg zawsze ważyłam 59- 60 kg i uwielbiam słodycze pochłaniam s

2 odpowiedzi
Mam 35 lat 166 wzrostu i ważę 66 kg zawsze ważyłam 59- 60 kg i uwielbiam słodycze pochłaniam spore ilości stąd proszę o pomoc jak mogę zamienić słodkości i wrócić do wagi 60 kg nie ukrywając iż przez te +6kg jest mi ciężko.
Główny problem został już poruszony - należy uświadomić sobie iż słodycze spożywane w nadmiernej ilości wywierają bardzo niekorzystny wpływ na nasz organizm. Na początek proponowałabym wyznaczenie sobie jednego dnia w tygodniu na spożywanie czegoś słodkiego i wykorzystywanie do zaspokajania apetytu na słodkie domowych słodyczy - np. ciastek owsianych czy musów owocowych. W utracie masy ciała pomocna będzie również regularna aktywność fizyczna oraz odpowiednio zbilansowany jadłospis uwzględniający deficyt energetyczny. W razie potrzeby ułożenia takowego zachęcam do konsultacji on-line bądź w gabinecie.

Warto zaplanować jeden posiłek w tygodniu kiedy faktycznie te słodycze będą mogły się pojawiać, w pozostałych dniach słodycze warto zastępować koktajlami z dodatkiem kakao naturalnego, chipsami warzywnymi, domowymi fit słodyczami. Oczywiście w obniżaniu masy ciała nieoceniona jest aktywność fizyczna, w razie pytań zapraszam do kontaktu