Witam. Mam 32 lata. Posiadam wadę plecy okrągło-wklęsłe. Przy schylaniu się czy robieniu czegoś

2 odpowiedzi
Mam 32 lata. Posiadam wadę plecy okrągło-wklęsłe. Przy schylaniu się czy robieniu czegoś z wyciągniętymi do przodu rękoma widać "garba" czy jest szansa jakimiś ćwiczeniami bądź zabiegami chociażby trochę zniwelować tą wadę? Zacząłem ostatnio leżeć na podłodze na zrolowanym ręczniku w miejscu w którym przy wyciągniętych do przodu rękach garb jest największy.

Z góry dziękuję za Państwa rady i odpowiedzi.
Witam
Tak jest możliwość korekcji takiej wady. Najlepiej skonsultować się z fizjoterapeuta/terapeuta manualnym. Zniekształcenia pojawiają się najczęściej z 2 powodów. Wadliwa prac układu tkanek miękkich(więzadła, ścięgna,mięśnie itp) lub nieprawidłowa budowa układu kostno-więzadłowego. To drugie dużo rzadsze. W pierwszym przypadku jest możliwa pełna korekcja w drugim kompensacja i poprawa funkcjonalności. Właściwa terapia i trening bardzo Panu pomogą. Pozdrawiam

U jednego sie zniweluje u drugiego jest to juz bardziej utrwalone i cieżko ale napewno trzeba rozciągać sie odpowiednio i wzmacniać mięśnie które bedą „prostowaly” sylwetkę. Długa i systematyczna praca napewno da jakis efekt.