Witam, mam 2letnia corke, ktora mowi tylko kolo 25 slow w tym dzwiekonasladowcze. Po za tym rozwija

7 odpowiedzi
Mam 2letnia corke, ktora mowi tylko kolo 25 slow w tym dzwiekonasladowcze. Po za tym rozwija sie prawidlowo, przebywam na urlopie wychowawczym duzo do niej mowimy, czytamy... Czy powinnam wybrac sie na konsultacje logopedyczne, jak inaczej pomoc jej w prawidlowym rozwoju?
Witam. O opóźnionym rozwoju mowy mówimy wówczas, gdy dziecko kończy 3 lata i nie komunikuje się w sposób zrozumiały dla otoczenia, nie tylko tego najbliższego. W przypadku Państwa dziecka należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dziecko rozumie polecenia, stosuje się do nich. Czy słyszy i rozumie mowę. Wizyta w gabinecie logopedycznym jest wskazana, aby specjalista zweryfikował czy nie ma żadnych anatomicznych przeszkód dla prawidłowej artykulacji głosek. Z pewnością również logopeda zaleci zestaw odpowiednich ćwiczeń.
Dr Krempińska Izabela

Dzień dobry,
Warto wybrać się na konsultację z logopedą. Ponieważ może zauważyć pewne aspekty, na które Państwo jako rodzice nie zwracacie uwagi. Z pewnością logopeda przekaże cenne rady i wskazówki do dalszego postępowania.
Z pewnością pomogą ćwiczenia buzi i języka oraz ćwiczenia słuchowe i logorytmiczne.
Pozdrawiam,
Patrycja Wyrębkiewicz-Łuba LogoPatka
Uważam podobnie. Jeżeli panią coś niepokoi, warto wybrać się z dzieckiem do logopedy. Diagnoza i terapia z małymi dziećmi zazwyczaj odbywa się w formie zabawy i z reguły dzieci nie mogą się doczekać kolejnego spotkania z terapeutą. Logopeda różniez powinien dać pani wskazowki do pracy w domu. Ze swojej strony bardzo polecam rodzicom ksiązeczki z serii o Puciu czy Kicia Kocia. Z pediatrą warto też rozważyć właczenie do diety dziecka kwasy omega 3 i probiotyki. Ale to oczywiście po konsultacji z lekarzem. Oczywiście ograniczamy też czas spedzany przy telewizorze, komputerze i telefonie.
Jak najbardziej jest wskazana wizyta u logopedy. Dwulatek powinien łączyć 2 wyrazy w zdanie, jeśli tego nie robi, trzeba stymulować wszystkie funkcje poznawcze, a w szczególności lewą polkule mozgu, która przetwarza informacje językowe.
Polecam wybranie się do logopedy, najlepiej pracującego w zespole specjalistycznym. Nie wiadomo jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy. Być może potrzebne będą konsultacje z innymi specjalistami. Logopeda, poza przeprowadzeniem diagnozy, wskaże w jaki sposób stymulować mowę dziecka w warunkach domowych. Pozdrawiam serdecznie, Sylwia Filipczak
Witam. Zachęcam do wizyty u logopedy. Warto przed wizyta przygotować ściągawkę - od kiedy mówi i co mówi...... Pozornie proste, ale podczas wizyty bywa trudne. Logopeda zasugeruje , czy dalej diagnozować na przykład u audiologa, czy konsultacja psychologa dopełniałaby diagnozę logopedyczną.
Pozdrawiam.
Krystyna Zielińska
Dzień dobry, zawsze warto wybrać się do neurologopedy. Określi rozwój komunikacji werbalnej w tym poprawności wypowiadanych wyrazów zgodnie z zasadami rozwoju mowy. Zobaczy czy dziecko potrafi budować już proste zdania Specjalista na pewno podpowie jak mądrze wspierać mowę u dzieci.Profilaktyka we wszystkim to klucz do rozwoju.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.