Witam mam 26lat i problem z lewym barkiem boli mnie już od 2 lat ćwiczyłem na siłowni bol jest prakt

8 odpowiedzi
Witam mam 26lat i problem z lewym barkiem boli mnie już od 2 lat ćwiczyłem na siłowni bol jest praktycznie cały czas nawet jak nic nie robię odczuwam bol czasami się zdarzy że nie boli dzień może 2 do tego od niedawna zaczął boleć mnie kark i cały odcinek piersiowy kregoslupa chodziłem już po fizhoterapeutach i dawali ćwiczenia które wykonywalem przez kilka miesięcy a bol barku nadal się utrzymuje nie wiem co robić i gdzie szukać pomocy ,Teraz jestem po operacji przepukliny pepkowej myślałem że jak nic nie będę robił całkowicie to puści ale to ciągle boli proszę o pomoc
Zapraszam do gabinetu na konsultacje. Wojciechowska 7/6 Lublin.

Trudno zdiagnozowac na odległośc. Trzeba by było przebadac manualnie, ewentualnie dodatkowo wykonac USG, aby miec 100% pewnośc co się w środku dzieje. Gdy miewałem tak młodych pacjentów z brakiem, to zwykle winne były przeciążenia od treningu i podwyższone napięcie mięśniowe, co dawało objawy w stawie, np. podrażniało kaletki, przyczepy mięśni. Odpowiednia terapia, odpoczynek i cwiczenia przynosiły rezultaty. Pozdrawiam
W pana przypadku należy raz jeszcze dokładnie przebadać cały kompleks obręczy barkowej aby postawić dokładną diagnozę. Częstą przyczyną bólów w stawie ramiennym jest zapalenie ścięgna m. nadgrzebieniowego , które jest najczęściej występującą patologią ścięgna w ludzkim ciele. Ciasnota podbarkowa, która może być przyczyną problemu często wynika z ograniczonej ruchomości w stawie barkowo-obojczykowym. Ból, który pojawił się na siłowni może świadczyć o mikrourazach ścięgna, które ze względu na czynniki takie jak np. zwiększona protrakcja barku bądź wspomniane wcześniej ograniczenie ruchomości stawu barkowo obojczykowego ograniczało możliwość gojenia się, ponieważ ścięgno nawet przy zwykłych ruchach kończyny było nadal podrażniane. Ruch w końcowych zakresach stawu ramiennego angażuje kręgosłup piersiowy co może tłumaczyć że kompensuje pan brak ruchomości w stawie i przez to dochodzi do przeciążeń mięśni okolicy karku i stawów kręgosłupa co powoduje ból. Proszę podać miejscowość to postaram się polecić dobrego fizjoterapeutę, bądź zapraszam do siebie w Warszawie.
Witam serdecznie, w celu ustalenia przyczyny wyżej wymienionych dolegliwości bólowych dobrze by było wykonać diagnostykę obrazową USG, MRI czyli rezonans magnetyczny). Przyczyny bólu mogą być różne, zalecam wizytę u fizjoterapeuty zajmującego się terapią manualną i pracą na powięzi, w celu opracowania barku, łącznie z odcinkiem szyjnym kręgosłupa, łopatką oraz cała kończyna górną. Z całą pewnością będzie to skuteczniejsza i szybsza droga pozbycia się dolegliwości bólowych w tym momencie niż ćwiczenia ;-) pozdrawiam serdecznie
Proszę udać się na diagnostykę do fizjoterapeuty. Znajdzie prawdopodobną przyczynę i zaleci wtedy dalsze postępowanie. Na odległość lub na własną rękę leczyć się nie da jak się nie znajdzie dokładnego problemu. Jeśli jest Pan z Gdańska to zapraszam :)
Zapraszam do Warszawy
Ocena, wywiad oraz testy powinny odpowiedzieć na pytanie jakie badania diagnostyczne są potrzebne ( Rtg, Rezonans, ????) i czy są potrzebne. Na rozwiązanie problemu potrzebny jest czas i cierpliwość.
Nie da sie ukryć, że podstawą dobrej diagnostyki jest skrupulatny wywiad. Ciężko doradzać w tej kwestii na odległość. Napewno pomocne będzie wykonanie dodatkowej diagnostyki obrazowej Usg stawu barkowego lub nawet Rezonans magnetyczny. Tak aby można było stwierdzić czy problem leży stricte w stawie barkowym czy może w odcinku szyjnym. Być może ma Pan przewlekły stan zapalny i mimo ćwiczeń dalej podrażnia Pan struktury anatomiczne. A tym samym powstaje błędne koło. Jeżeli jest Pan z okolic Warszawy zapraszam
Dzień dobry,
Z opisu który Pan przedstawia ciężko przypuszczać z czym mamy do czynienia, z racji tego iż jest Pan młodą osobą stan bólowy nie powinien utrzymywać się aż tak długi okres, tym bardziej, że korzystał Pan już z usług fizjoterapeutów co nie przyniosło poprawy. Nie przypuszczam, że były to osoby nie doświadczone.
Na plus objawy asymetryczne. Nie opisał Pan czy występują ograniczenia ruchowe oraz funkcyjne. W takich przypadkach często dochodzi do błędnych wzorców ruchowych oraz przeciążenia sąsiednich struktur, co może skutkować bólem odcinka szyjnego, piersiowego lub całej obręczy barkowej.
W Pańskim przypadku sugerował bym wykonanie diagnostyki w postaci RTG, USG lub MRI, jeżeli takiej do tej pory nie było, oraz konsultacje z dobrym ortopedą/fizjoterapeutą w celu ustalenia dalszych kroków leczenia.