Witam Mam 25 lat od jakichś 2 lat zmagam się z lękami . Nie leczyłam sie dotychczas ale to naprawd

3 odpowiedzi
Mam 25 lat od jakichś 2 lat zmagam się z lękami . Nie leczyłam sie dotychczas ale to naprawdę sie wzmaga, potrafię ubzdurać sobie ze zle widzę na jedno oko i faktycznie tak się dzieje, od jakiegoś czasu słyszę szumy w uszach i skupiam się tylko na tym.. non stop boje się o swoje zdrowie tak nie da się funkcjonować . Co to może być ? Czy to jakas nerwica ?
Po rzetelną diagnozę najlepiej udać się do psychoterapeuty lub psychiatry, aczkolwiek opisane objawy mogą sugerować nerwicę. Biorąc pod uwagę fakt, że obserwuje je Pani od ok. 2 lat, a Pani codzienne funkcjonowanie jest coraz trudniejsze, radziłabym jak najszybsze zgłoszenie się na psychoterapię. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Myślę, że na tym etapie trudno o jednoznaczną diagnozę. Można będzie ją postawić po przebytym procesie diagnostycznym u psychologa/ psychoterapeuty i lekarza psychiatry. Każdy lęk ma jakieś podłoże i dobrze by było przyjrzeć się temu czym te lęki mogą być spowodowane. Służyć temu będzie proces konsultacyjno-diagnostyczny, zazwyczaj poprzedzający psychoterapię. Pozdrawiam, Piotr Furman
Szanowna Pani,
Opisane przez Panią symptomy świadczą prawdopodobnie o hipochondrii. Proszę skonsultować się z psychiatrą albo neurologiem aby wykluczyć inne choroby na tle psychosomatycznym. Warto zastanowić się czy Pani sama wymyśla sobie objawy "źle widzę na jedno oko" i faktycznie tak się dzieje czy może ktoś z otoczenia Pani to sugeruje a Pani wszystko chłonie i na zasadzie autosugestii - placebo występują w.w objawy . Polecam Pani lekturę "Choroby urojone - pułapki hipochondrii" autorstwa Michel'a Lejoyeux'a