Witam, mam 23 lata jestem po ciężkim pobiciu i trzech operacjach. Ostatnia z nich została wykonana z

2 odpowiedzi
Witam, mam 23 lata jestem po ciężkim pobiciu i trzech operacjach. Ostatnia z nich została wykonana z powodu niedrożności jelit spowodowanych zrostami po poprzedniej operacji. I teraz mam pytanie odnośnie żywienia. Czy kreatyna może wpłynąć na tworzenie się nowych zrostów ? I czy jedzenie typu Huel mi nie zaszkodzi ?
Co do kreatyny szczerze mówiąc wątpię, by miała taką moc, by spowodować zrosty, a produkty uzupełniające w postaci koktajli/ odżywek powinny być ewentualnie wkomponowane między posiłki talerzowe. Myślę, że podstawą jest to, by skupił się Pan na diecie talerzowej oraz uzupełnieniu ewentualnych witamin, wszystko w zależności, jakie ma Pan wyniki badań. Warto pamiętać o prawidłowym nawodnieniu oraz o zadbaniu o florę bakteryjną jelita poprzez dobranie probiotyków oraz odpowiednie komponowanie posiłków w obecnej porze roku.

Przy takiej sytuacji zdrowotnej, zalecam skonsultowanie się z lekarzem lub dietetykiem przed wprowadzeniem jakichkolwiek suplementów diety, w tym kreatyny. Kreatyna może wpłynąć na poziom kwasu moczowego we krwi, co może zwiększyć ryzyko powstawania kamieni nerkowych, co jest szczególnie niebezpieczne dla osób z problemami jelitowymi, które mogą mieć zaburzoną równowagę elektrolitową.

Co do Huel, to jest to produkt spożywczy o dużej zawartości białka, węglowodanów, tłuszczów i składników odżywczych, które powinny być korzystne dla zdrowia. Jednak zależy to od indywidualnych potrzeb i tolerancji organizmu, w tym przypadku powinnaś skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, aby upewnić się, że Huel jest odpowiedni dla Twojego stanu zdrowia.