Witam. Mam 20 lat. Mój problem jest taki, ze podczas stosunku z dziewczyną, nie odczuwam przyjemnośc

1 odpowiedzi
Witam. Mam 20 lat. Mój problem jest taki, ze podczas stosunku z dziewczyną, nie odczuwam przyjemności seksualnej, czuję podniecenie, dostaje wzwód i w ogóle, serce bije jak szalone, ale jak dochodzi do penetracji to w sumie niewiele czuj i z reguły męczę się z dochodzeniem bardzo długo podczas gdy moja dziewczyna często się powstrzymuje od orgazmu abyśmy razem mogli go przeżyć, czasem jest tak że uprawiamy seks przez 2/3 godziny i ja nawet nic nie poczuję, a moja dziewczyna ledwo kontaktuje, a czasem jest tak ale bardzo rzadko(1/20 stosunków) że i ja i ona dochodzimy szybko. Trenuję dość sporo na siłowni, badałem też testosteron i jestem w górnej granicy, libido mam wychodzące poza skalę 24/7, tak właściwie to czuję ochotę na seks cały czas, czasem nawet jak dojdę to jedyne co mnie powstrzymuje przed kolejną rundą to zmęczenie fizyczne. Ale wciąż mam problem z tym aby czuć więcej w trakcie stosunku z reguły na 20 minut stosunku ja czuję coś dopiero w ciągu ostatnich 2/3 minut. Nie wiem czy to zdrowe dlatego proszę o pomoc. Dodam jeszcze że od 10 roku życia jestem uzależniony od masturbacji, ale odkąd poznałem moją dziewczynę, masturbacja przestała mi sprawiać tak dużą frajdę jak kiedyś. Używamy prezerwatyw z dziewczyną. Ona niedawno była u ginekologa i podobno u niej jest wszystko dobrze. Ja jestem dość spory i moja dziewczyna bardzo często odczuwa to że jestem "za duży" mam ~17,5cm długości i ~14,5 obwodu.
Dzień dobry. Uzależnienie od masturbacji może mieć wpływ zarówno na utrzymanie pełnej erekcji w trakcie stosunku, jak i doświadczenie orgazmu. Jeśli dodatkowo masturbacji towarzyszy oglądanie pornografii - to w kontakcie z drugą osobą może dochodzić do swoistego osłabienia podniecenia wskutek dostarczania innego rodzaju bodźców (kontakt ręka - penis vs. pochwa - penis.), co skutkuje osłabieniem możliwości szczytowania. Prezerwatywa dodatkowo zmniejsza intensyfikację doznań seksualnych.
Ostatecznie: zaprzestanie lub znaczące ograniczenie masturbacji może mieć realny wpływ na poprawę wzwodu, "szybszy" orgazm i tym samym na udany, satysfakcjonujący seks. Można też rozważyć zastąpienie prezerwatywy innym środkiem - oczywiście we wspólnym uzgodnieniu z partnerką. Na pewno warto poszukiwać optymalnego rozwiązania. Powodzenia!