Witam mam 19 lat i pewien problem :/ otóż jakiś czas temu podczas pracy miałem dziwny napad zrobiło

3 odpowiedzi
Mam 19 lat i pewien problem :/ otóż jakiś czas temu podczas pracy miałem dziwny napad zrobiło mi się duszno poczułem napad strachu zaczęło mi się kręcić w głowie mrowialy mi ręce znajomi zadzwonili po karetkę na sorze ekg Rtg klatki krew wszystko ok... Niedawno miałem drugi taki napad trwał około 15 minut ale co dzień mam przez jakieś 30-20 min duszności i zawroty głowy i czuję lekki strach dodam że nie miałem lekkiego dzieciństwa ale nigdy wcześniej nic takiego nie miałem tak samo nie miałem problemów z sercem czuje się psychicznie coraz gorzej ciągle o tym myślę nie śpię po nocach czuje się zmęczony tymi napadami i praktycznie sam się nakręca bo tylko czekam na ten napad nie wiem co robić czy to nerwica czy coś innego? Dodam że robię się coraz bardziej nerwowy, :( nie chce iść do lekarza bo boję się diagnozy :(
Dzień dobry,
Jeśli badania lekarskie nic nie wykazały to najprawdopodobniej cierpi Pan na zaburzenie lękowe z napadami paniki. Oczywiście nie mogę w tym miejscu stawiać Panu pełnej diagnozy, gdyż byłoby to błędem z racji posiadania nie wielu informacji. Koniecznie powinien Pan udać się na konsultację do psychiatry oraz psychologa psychoterapeuty, gdyż niezbędna będzie psychoterapia. Polecam psychoterapię poznawczo - behawioralną, gdyż jest ona bardzo skuteczna w przypadku napadów paniki. Farmakoterapia również jest ważna, gdyż leki pozwoliłyby Panu uspokoić się oraz unormować sen. Niepotrzebnie obawia się Pan diagnozy, gdyż zaburzenia z grupy lękowych można z powodzeniem leczyć a nawet pozbyć się ich całkowicie. Jest Pan w takim wieku w którym często mają miejsce pierwsze objawy i warto jak najszybciej podjąć leczenie. Polecam także książkę pod tytułem "Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi" autorstwa Edmund J. Bourne, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego (dostępna m.in. w księgarniach internetowych). Podręcznik ten absolutnie nie może zastąpić terapii, ale może stanowić wstępną psychoedukację i zawiera wiele praktycznych ćwiczeń i porad do wykonania w domu. Niestety Pana stres oraz lęk tylko nasilają objawy podczas, gdy naprawdę nie ma się czego obawiać. Zobaczy Pan, że leki oraz pierwsze sesje najprawdopodobniej przyniosą Panu ogromną ulgę oraz poprawę. Jest Pan bardzo młodą osobą i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,
Z opisanych przez Pana objawów wnioskuję o nerwicy - napadów nerwicowych nie należy bagatelizować, bowiem mogą się one nasilać i przyjmować różne formy. Zalecam natychmiastowy kontakt z psychoterapeutą - praca terapeutyczna nad stresem i nerwicą zapewne przyniosą ulgę a jeśli nie wówczas Pański terapeuta może włączyć także leczenie farmakologiczne. Proszę nie obawiać się wizyty , to nic wstydliwego. Kiedy boli Pana ząb idzie Pan do stomatologa a kiedy boli dusza... To drugie jest znacznie gorsze, także proszę interweniować szybko. Owocnego leczenia i szybkiej stabilizacji Panu życzę.
Pozdrawiam, Katarzyna Kulawińska
Przykro mi, że przez to przechodzisz. Opisywane objawy mogą być związane z różnymi przyczynami, w tym z problemami psychicznymi, takimi jak nerwica, ale również mogą mieć podłoże fizyczne. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem w celu dokładnej oceny i diagnozy.

Niezbędne jest udanie się do specjalisty, który może wykluczyć przyczyny fizyczne i ocenić, czy objawy mają podłoże psychologiczne. Warto zaznaczyć, że diagnoza jest kluczowa dla odpowiedniego leczenia i zarządzania objawami.

Zrozumiałe jest, że obawa przed diagnozą może być trudna, ale wizyta u lekarza jest ważnym krokiem w kierunku zrozumienia i leczenia Twoich dolegliwości. Lekarz może również doradzić, czy konieczne jest skonsultowanie się z psychologiem lub psychiatrą w celu pomocy w radzeniu sobie z ewentualnymi problemami psychicznymi.

Pamiętaj, że zdrowie psychiczne jest równie ważne jak fizyczne, i warto podjąć kroki w kierunku jego poprawy. Nie bądź zaniepokojony, a zamiast tego skorzystaj z profesjonalnej pomocy, która jest dostępna, aby Cię wesprzeć.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.