Witam, Mam 17 lat 173cm wzrostu i około 59,5kg. Obecnie jem 1700kcal. (Moja waga przy tej kaloryczn

1 odpowiedzi
Witam,
Mam 17 lat 173cm wzrostu i około 59,5kg. Obecnie jem 1700kcal. (Moja waga przy tej kaloryczny stopniowo wzrasta, mam napęczniały brzuch, biorę leki na prace jelit) Chodze na siłownie 3 razy w tygodniu i spałam 500kcal. Mam zapytanie ile kalori powinnam jeść? Wcześniej miałam zaburzenia odżywiania, jadłam około 900kcal i spalalam dużo kalori. Teraz liczę dokładnie wsyztskie kalorie i boje się jeść niezdrowego jedzenia. Ciagle mysle o jedzeniu i planuje je. Nie jem nic z cukrem dodanym. Ile kalori powinnam jeść żeby nie przytyć? Kiedyś ważyłam dużo i schudłam szybko około 25kg, dlatego boje się ze przytyje. Niedługo święta, wiem ze na jednym placku się nie skończy będę miała napad jedzenia i nie umiem się ograniczyć w takiej sytuacji. Jeżdżę z rodzicami po lekarzach żebym umiała normalnie jeść ale boje się przełamać
Pani masa ciała, na podstawie podanych parametrów, mieści się w granicach prawidłowej. Kaloryczność diety jak na wiek i intensywność aktywności fizycznej jest - wg norm - zbyt niska, ale należy to "ustawić" indywidualnie po dokładnej analizie zwracając uwagę nie tylko na kaloryczność ale jakość diety. Przy zaburzeniach odżywiania problem jest bardziej złożony i wymaga zdecydowanie konsultacji ze specjalistą (internista, endokrynolog, gastrolog). Bardzo pomocna w takich sytuacjach - poza ustawieniem diety z dietetykiem - jest konsultacja z terapeutą/psychiatrą aby pomóc pacjentowi poradzić sobie z problemem. Część dolegliwości jelitowych może mieć również podłoże psychiczne.