Witam. Mam 163 wzrostu i ważę 48 kg. Choruje na zespół jelita drażliwego po rodzicach. Mam niedowagę

2 odpowiedzi
Witam. Mam 163 wzrostu i ważę 48 kg. Choruje na zespół jelita drażliwego po rodzicach. Mam niedowagę, czy mogę jednocześnie przytyć i zniwelować dolegliwości chorobowe na diecie fodmap? Czy jest ktoś wstanie ułożyć taką dietę i ile ona musi mieć kalorii?
Witam :)
Przy zespole jelita drażliwego można przytyć i jednocześnie zniwelować dolegliwości chorobowe. Dieta FODMAP to dieta wprowadzana terminowo, na krótki okres czasu, następnie jest rozszerzana o poszczególne produkty, więc nie jest to dieta stosowana raz na zawsze. Jeżeli chodzi o kaloryczność, to potrzebne jest więcej danych, które na pewno specjalista zbierze podczas konsultacji. W przypadku jelita drażliwego zdecydowanie polecam kontakt z dietetykiem.
Zapraszam i pozdrawiam, Paulina Łukaszewska

Witam,
Jak najbardziej jest to możliwe. Niestety bez informacji o aktywności fizycznej nie jestem wstanie określić zapotrzebowania energetycznego w celu zwiększania masy ciała.
Dieta Fodmap jest dietą w której przez 6-8 tygodni eliminuje się grupy produktów zawierających wysokie ilości Fodmap. Następnie po tym okresie następnuje II faza diety w której rozszerza się ilość dozwolonych produktów, według indywidualnej toleracji pacjenta.
Kaloryczność diety ustalamy na podstawie masy ciała, wzrostu, płci, wieku, rodzaju wykonywanej pracy oraz aktywności fizycznej
Zapraszam serdecznie do kontaktu :)