Witam mam 15 lat i pisałam tu ostatnio jednak nie otrzymałam odpowiedzi jeszcze. Ale nie wiem co zem

3 odpowiedzi
Ale nie wiem co zemną znowu się dzieje gdyż cały czas intensywnie mnie przenika i zaczynam panikować. Wstaję rano zaczyna mnie przenikać a z tym idzie ból brzucha potem jak w ciągu dnia coś zjem też po chwili zaczynam panikować i wieczorem/nocą też dlatego szybko próbuje zasnąć. Jak mogę się tego pozbyć ? Nie umiem sobie z tym poradzić a za niedługo rozpoczęcie roku szkolnego.
Warto porozmawiać z kimś zaufanym, albo / oraz zasięgnąć porady terapeuty i być może lekarza psychiatry. Opisywane objawy wskazują na doświadczanie napadów uogólnionego lęku, który nawraca i towarzyszą mu zaburzenia somatyczne (praca żołądka - ból brzucha). Warto zastanowić się, co leży u podstaw przeżywanych obaw, jakie towarzyszą im myśli, fantazje i jakie pojawiają się skojarzenia po przebudzeniu, czy w głowie nie pojawiają się myśli tyłu - co mnie czeka, nie poradzę sobie itp. Polecam zająć się doświadczanymi objawami szybko, aby nie rozwinęły się mocno i nie zaczęły utrudniać codziennego funkcjonowania.

Zapraszam do gabinetu.
Zastanowimy się wspólnie z czego wynikają te sytuacje, co miałoby się zmienić na lepsze i jak możemy problem rozwiązać w najbliższym czasie.
Pańskie ciało "mówi" to, czego Pan sobie nie chyba uświadamia. Ciało "daje znać", że przezywa Pan bardzo silny stres i lęk. Warto by zastanowić się z pomocą psychoterapeuty, a być może jeszcze z innym lekarzem specjalistą, jest ich przyczyną, a następnie spróbować zmienić Pańska sytuację.