Witam!. Mam 14 lat i ważyłem 98kg. Ostatnio po 2 tygodniach lepszego odżywiania się, oraz wzmożonej

3 odpowiedzi
Witam!. Mam 14 lat i ważyłem 98kg. Ostatnio po 2 tygodniach lepszego odżywiania się, oraz wzmożonej aktywności fizycznej. Jazda na rowerze+długie spacery, zważyłem się i moja waga to 94.3kg. Czy takim sposobem mogłbym zrzucić trochę więcej kg?. Czy wprowadzić coś do swojego codziennego funkcjonowania.
Spadek masy ciała jest zależny od deficytu kalorycznego (jemy mniej kalorii niż spalamy w ciągu dnia). Deficyt ten można określić stosując wyliczenie swojego zapotrzebowania energetycznego (CPM- kalkulatory dostępne online) lub w przypadku nastolatków- korzystając z tabel zapotrzebowania energetycznego. Wartości, które uzyskamy, będą oczywiście przybliżone i nie można w 100% na nich polegać, ponieważ nie uwzględniają metabolizmu osoby. Jeśli jednak widzi Pan efekty swoich działań i waga sukcesywnie spada, może to oznaczać, że ten deficyt Pan osiągnął. Proszę jednak zwrócić uwagę, by nie jadł Pan zbyt mało i dostarczał sobie wszystkich wartości odżywczych, co jest niezwykle istotne w okresie dojrzewania.

Zaleca się, aby redukcja masy ciała była stopniowym procesem, najlepiej pod okiem specjalisty.
Pozdrawiam
Spadek masy ciała może być różny. Trzeba rozróżnić czy jest to rzeczywiście redukcja tkanki tłuszczowej. Szybki spadek wagi nie jest korzystny. Pozdrawiam