Witam. Lecze się na depresje i lęki napadowe biorę zoloft dwie tabletki. Rzuciłam palenie ale pale e

2 odpowiedzi
Lecze się na depresje i lęki napadowe biorę zoloft dwie tabletki. Rzuciłam palenie ale pale e-papierosa czy on jakoś wpływa na leczenie ?
Witam. Nikotyna, czy w papierosach, czy w e-papierosach, może obniżać poziom leku we krwi i powodować konieczność stosowania wyższej dawki. Wszystko zależy od tego, ile Pani pali. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam serdecznie. Używanie e- papierosów różni się od zwykłego papierosa głównie tym, iż nie dostają się do Pani organizmu tzw. substancje smoliste o wyjątkowo rakotwórczym działaniu. Natomiast, i jedne i drugie papierosy zawierają dawkę nikotyny, która przyspiesza metabolizm leków także psychotropowych a w konsekwencji prowadzi do obniżenia stężenia leku we krwi. Wszystko oczywiscie zależy od stężenia nikotyny i ilości jej przyjmowania.
Spadek skuteczności leczenia sertraliną może tez wynikać z tzw. desensytyzacji receptorów, co jak moje doświadczenie pokazuje, zdarza się często przy tym preparacie.
Należy dostosować dawkę leku czyli ja zwiększyć, o ile te dwie tabletki nie są tabletkami po 100 mg leku, w takiej sytuacji można spotencjalizowac leczenie innym lekiem lub zmienić preparat. Zakładam ze pytanie wynika z braku pełnej skuteczności leczenia. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.