Witam, Kilka dni temu mój 5 letni synek goraczkował przez dobę. Temperatura była w granicach 38,5.

1 odpowiedzi
Witam,
Kilka dni temu mój 5 letni synek goraczkował przez dobę. Temperatura była w granicach 38,5. Dwa razy powiedział że boli go brzuszek. Nie było żadnych innych objawów. Po dwóch dniach osłabienia syn wrócił do formy ale wspominał że boli go brzuch. 4 dnia po infekcji zrobiliśmy usg jamy brzusznej ( syn jest po operacji vsd i asd, ma również hipoplazje nerki lewej przez co musimy często kontrolować stan jego zdrowia). Cały opis prawidłowy poza "powiekszone wezly chlonne w okolicach kątnicy ok 15-17 mm)
Bardzo mnie to zmartwilo...
Dodam, że ok 3 tygodnie temu robiliśmy synowi badanie moczu, morfologie i badanie na boreliozę bo ugryźć to kleszcz (wynik ujemny po 7 tygodniach). Mocz w normie, w morfologi delikatnie podwyzszone RBC do 5,45 (norma 5.30)
W rozmazie granulocyty kwasochlonne 10 (norma <5) i monocyty 10 (norma 2-7)
Podniesione są również eozynocyty 14,2 (norma <5)
Reszta parametrów morfologii w normie.

Syn nie wygląda na chorego. Bawi się, biega. Ma podkrazone oczy i małe słońce pod nimi. Taki objaw ma dość często bo jest silnym alergikiem.

Bardzo proszę o interpretację badania usg i morfologii. Bardzo denerwuje się o zdrowie synka.
W pierwszej kolejności wskazane jest uszczegółowienie wywiadu pod kątem infekcji pasożytniczych (u pediatry lub specjalisty chorób zakaźnych) i wykonanie badania kału na pasożyty (badanie 3 próbek pobieranych w 2-3-dniowych odstępach).